Meklēšana pēc izmēriem

Legādāties motociklu šosejas/sporta riepas

Vietne RiepuLideris.lv piedāvā jums ļoti plašu riepu izvēli "šosejas/sporta motociklu riepu" diapazonā. Mēs sekojam līdzi konkurentu piedāvātajām cenām un sistemātiski pazeminām savas cenas, lai piedāvātu jums izdevīgāko variantu.

Bezmaksas piegāde, sākot ar pirmo mūsu vietnē nopirkto motocikla riepu.

Kuras ir labākās šosejas/sporta motociklu riepas?

 • Michelin Pilot Road 4 GT
 • Continental Contiroadattack 2 Evo
 • Pirelli Angel GT
 • Bridgestone T30 Evo
 • Dunlop Sportmax Roadsmart 2
 • Dunlop Roadsmart 3
 • Metzeler Roadtec Z8 Interact
 • Metzeler Roadtec 01
 • Avon Storm 3D X M

Kuras ir labākās motociklu riepas sportam?

 • Continental Sport Attack 3
 • Dunlop SportSmart 2 Max
 • Metzeler Sportec M7 RR
 • Michelin Pilot Power 3
 • Bridgestone S21
 • Pirelli Diablo Rosso III

Visbiežāk meklētie izmēri:

Ceļu un sporta motociklu riepas nekalpo tikai pārvietošanai. Tās arī nodrošina braucēja drošību, braukšanas komfortu un optimālu līdzsvaru. Tāpēc labāk izvēlēties augstākas kvalitātes riepas. Kad mainīt sporta ceļu motocikla riepas? Kādi riepu veidi ir pieejami? Kā tos pareizi uzturēt?

Dažādi sporta ceļu motocikla riepu veidi

Ražotāji tirgū piedāvā plašu riepu klāstu, lai atbilstu dažādām vajadzībām un motociklistu pieņemtajām tendencēm:

 • Ceļu riepas;
 • Ceļu sporta riepas;
 • Sporta gumijas;
 • Visu apstākļu riepas.

Ceļu riepas ir paredzētas ilgiem braucieniem. Tās atbilst cilvēku vajadzībām, kuri daudz brauc pa publiskajiem ceļiem.

Ceļu sporta riepas ir daudz universālākas un veiktspējīgākas nekā vienkāršās riepas. Tās ir izgatavotas tā, lai varētu izturēt smagas slodzes (bagāža, pasažieris) un dažādus ceļa apstākļus. Tās ir ļoti izturīgas riepas, ar kurām varat braukt ar pilnu uzticību.

Sporta riepas ir gumijas, kas nav tik izturīgas kā sporta ceļu motociklu riepas. Tomēr tās ir īpaši jutīgas, tādējādi nodrošinot optimālu braukšanas pieredzi. To struktūra ļauj braucējam sajust pat mazākās ceļa nepilnības. Pateicoties šai informācijai reālajā laikā, viņš var labāk paredzēt savas motocikla uzvedību. Šāda veida gumijas parasti ir paredzētas braukšanai pa trasi.

Visu apstākļu riepas ir lieliski ceļa biedri. Tām ir plaši zobi, kas nodrošina lielisku saķeri ar zemi, neatkarīgi no tās veida (smilšains, dubļains, mīksts, akmeņains…). Šīs riepas ir ļoti veiktspējīgas pagriezienos. Tās arī nodrošina lielisku bremzēšanu. Parasti sporta motociklu visu apstākļu gumijas nav apstiprinātas ceļu lietošanai.

Kad ir jāmaina sporta ceļu motocikla riepas?

Sporta ceļu motocikla riepu maiņa var būt nepieciešama dažādās situācijās. Maiņa var tikt veikta arī preventīvi, gaidot tuvojošos problēmu.

Gadījumā, ja riepa ir saplēsta vai pārgriezta

Riepu, kas ir saplēsta ar platu asu priekšmetu, ir jānomaina. Šādos apstākļos nav iespējams veikt ilgstošu remontu. Ja saplēstu riepu jau vairākkārt ir remontēts, labākais risinājums atkal ir riepas maiņa.

Pievērsiet uzmanību arī riteņu sānu stāvoklim. Ja tajā ir daudz plaisu, tad ir jādomā par to nomainīšanu.

Gadījumā, ja ir novērotas nenormālas vibrācijas

Sliktā stāvoklī esošs ritenis var izraisīt nepārtrauktas vibrācijas motocikla stūrē, tādējādi apgrūtinot braukšanu. Tas var būt saistīts ar hernijas klātbūtni vai riepas deformāciju. Abos gadījumos labākais risinājums ir nomainīt attiecīgo aprīkojumu.

Gadījumā, ja riepas ir nodilušas

Regulāri pārbaudiet savu riepu protektoru, lai novērtētu to nodilumu. Ja gumijas biezums ir mazāks par 1 milimetru, tad riepu ir jānomaina. Ir likumīgi aizliegts braukt ar riepām, kuras ir sasniegušas šādu nodiluma pakāpi.

Kā izvēlēties sporta ceļu motocikla riepas?

Sporta ceļu motocikla riepu izvēle nav viegls uzdevums. Bet to var izdarīt, ņemot vērā dažus parametrus:

 • Jūsu sākotnējā aprīkojuma izmēri;
 • Motocikla ražotāja ieteiktie ātruma un slodzes rādītāji;
 • Sezona;
 • Reljefa veids;
 • Darba veids (bez kameras vai ar kameru).

Izmēri

Izvēloties sporta ceļu motocikla riepas, ir svarīgi ņemt vērā transportlīdzekļa ražotāja ieteiktos riepu izmērus. Tas ir ļoti svarīgi, jo pārāk lielu riepu lietošana var negatīvi ietekmēt jūsu motocikla uzvedību.

Lai atrastu sākotnējo riepu izmērus, atsaucieties uz informāciju, kas norādīta uz to sāniem. Neatkarīgi no riepu zīmola, jūs redzēsiet uzrakstu šādā formātā: 190/55-17 75W.

Pirmie trīs skaitļi attiecīgi norāda riepas platumu milimetros, augstuma/platuma attiecību un diska diametru. Jums vienkārši jāpaziņo šie skaitļi pārdevējam, lai atrastu jaunu riepu ar tādām pašām izmēriem.

Turklāt jūs varat izlemt pērkot aprīkojumu, kura izmēri atšķiras no jūsu sākotnējo riepu izmēriem ja uzskatāt, ka tas ir nepieciešams. Bet šajā gadījumā jums arī jāpārliecinās, ka jūsu jaunās gumijas nepārkāpj ražotāja noteiktos standartus (robežas).

Ātruma un slodzes rādītāji

Riepas ātruma indekss ir alfabēta cipars, kas norāda maksimālo ātrumu, ar kādu tā var braukt. Piemēram, ja riepas ātruma indekss ir W, tas nozīmē, ka tā var izturēt maksimālo ātrumu līdz 270 km/h. Dažreiz uz dažām riepām var atrast uzrakstu ZR. Tas vienkārši nozīmē, ka šīs riepas var braukt ar ātrumu, kas pārsniedz 240 km/h.

Attiecībā uz slodzes indeksu tas norāda maksimālo svaru, ko riepa var izturēt. Piemēram, slodzes indekss 75 nozīmē, ka riepa var izturēt maksimālo slodzi līdz 387 kg.

Šo divu informāciju var atrast uz jūsu sākotnējo riepu sāniem, aiz izmēriem.

Ir stingri aizliegts (un likumīgi aizliegts) uzstādīt aprīkojumu ar zemākiem ātruma un slodzes rādītājiem nevis jūsu sākotnējām riepām. Tomēr jūs varat izmantot riepas ar augstākām vērtībām.

Sezona

Ziemas braukšana nav tāda pati kā vasaras braukšana. Jums tas jāņem vērā, izvēloties sporta ceļu motocikla riepas. Ja jūs bieži braucat ziemā, varat izvēlēties aprīkojumu, uz kura sāna ir marķējums M+S. Šis marķējums norāda, ka riepa var braukt pa sniegotām trasēm. Tomēr, ja jūsu izbraukumi ierobežojas ar vasaras periodu, tad varat izvēlēties standarta sporta ceļu motocikla riepas.

Kādas ir labākās sporta ceļu motocikla riepu zīmoli?

Sporta ceļu motociklu riepu nozarē daži ražotāji īpaši izceļas ar savu prasmi un ļoti precīzu ekspertīzi. Viņu produkti ietver inovatīvas tehnoloģijas, kas uzlabo braucēju komfortu un braukšanas pieredzi. Pašlaik labākie sporta ceļu motocikla riepu zīmoli ir:

Michelin ir neapstrīdami viens no lielākajiem zīmoliem riepu nozarē. Tās augstākās klases sporta ceļu motocikla riepas nodrošina perfektu saķeri gan uz mitriem, gan sausiem ceļiem. Turklāt zīmolam ir liela tirgus daļa.

Bridgestone ir arī ļoti prestižs zīmols starptautiskā mērogā. Tā slava nav tālu no Michelin. Bridgestone piedāvā ļoti ilgmūžīgus sporta ceļu motocikla riepu modeļus, ko varat izmantot ilgu laiku. Tās produkti ir arī atzīti par ļoti labiem saķeres un stabilitātes ziņā.

Continental ir viens no ražotājiem, kuru sporta ceļu motocikla riepas Eiropā tiek pirktas visbiežāk. Tās riepas apvieno veiktspēju un ilgmūžību. Tās raksturo komforts un drošība, ko tās nodrošina braukšanas laikā.

Metzeler ir arī zīmols, ko motociklisti ļoti novērtē, lai gan tas nav tik slavens kā Michelin, Bridgestone vai Dunlop. Tā piedāvā ļoti izsmalcinātas riepas, kas lēni nodilst un kuru veiktspēja uz neregulāra reljefa ir lieliska.

Šo zīmolu riepu iegāde ļauj jums aprīkot savu sporta ceļu motociklu ar ļoti labas kvalitātes riepām.

Ir arī citi mazāk zināmi zīmoli, kas piedāvā kvalitatīvas riepas par ļoti konkurētspējīgām cenām. Piemēram, Avon Tyres, Duro, Kenda Tyres, Mitas, Maxxis… Ja nevarat iegādāties premium klases riepas, varat pievērsties šiem ražotājiem. Viņu riepas ir pieejamas mūsu vietnē.

Kā pareizi uzturēt savas riepas?

Lai uzturētu savas sporta ceļu motocikla riepas labā stāvoklī, izvairieties no pēkšņas bremzēšanas. Tas izraisa jūsu gumijas ātru nodilumu. Tāpat jums jāizvairās no drifta, ja jums ir parastas riepas. Turklāt, uzstādot jaunas riepas, pārliecinieties, ka riepas ir līdzsvarotas, lai tās iekšpusē nepasliktinātos pāragri.

Svarīga ir arī jūsu riepu spiediens. Pastāvīgi nepietiekami vai pārmērīgi uzpūstas riepas ļoti ātri nodilst. Atcerieties, ka sporta ceļu motocikla riepu pareizais spiediens parasti ir no 2 līdz 2,5 bar.

Kopumā, lai veiksmīgi izvēlētos sporta ceļu motocikla riepas, ir jāņem vērā vairāki kritēriji. Neatkarīgi no jūsu vēlmēm šajā jomā, jūs varat aplūkot Riepulideris.lv katalogu, lai atrastu augstas klases riepas, kas atbilst jūsu vajadzībām.

LiveChat
Whatsapp Messenger