Meklēšana pēc izmēriem

Legādāties nulles spiediena riepas internetā

Nulles spiediena riepas ļauj braukt pilnīgā mierā – šī tehnoloģija ļauj pēc riepas pārplīšanas nobraukt 80 km ar ātrumu 80 km/h. Tikai transportlīdzekļi, kas atbilst nulles spiediena standarta prasībām, var tikt aprīkoti ar šāda veida riepām. Atkarībā no ražotāja, nulles spiediena funkcija var tikt apzīmēta dažādos veidos: Michelin – ZP, Bridgestone – RFT un EXT, Hankook – HRS, Dunlop – DSST, Continental – SSR utt. Mūsu vietnē jūs varat veikt atbilstošo meklēšanu, atzīmējot lauciņu "NULLES SPIEDIENA". Šim riepu veidam, salīdzinot ar klasiskajām riepām, ir pastiprināti sāni, kas ļauj uzturēt slodzi un vadīt transportlīdzekli par spīti pilnīgam vai daļējam spiediena zudumam.

Vai nulles spiediena riepas ir trokšņainas?

Nē, nulles spiediena riepu trokšņa līmenis neatšķiras no klasiskajām riepām.

Vai nulles spiediena riepas patērē vairāk degvielas?

Nē, nulles spiediena riepas nekādi neietekmē degvielas patēriņu, salīdzinot ar klasiskajām riepām.

Vai nulles spiediena riepas ir sarežģītāk montēt?

Jā, ne visās mūsu montāžas darbnīcās ir pieejams aprīkojums, kas nepieciešams nulles spiediena riepu montāžai. Riepas sāns ir pastiprināts, un tas izraisa papildu noslogojumu montāžas iekārtām. Jums būs jāatrod piemērota darbnīca. Šī informācija pieejama mūsu montāžas darbnīcu lapās.

Vai nulles spiediena riepas ir smagākas?

Jā, tās ir par 10–15% smagākas nekā klasiskajās riepas.

Vai nulles spiediena riepas ir mazāk komfortablas?

Nulles spiediena riepas ir cietākas nekā klasiskās riepas. Tās ne tik labi amortizē ceļa seguma nelīdzenumus. Tomēr komforta zudums ir tikai teorētisks, jo reālos apstākļos atšķirība ir praktiski nepamanāma.

Kādas nulles spiediena riepas iegādāties savam automobilim?

 • Pirelli Pzero
 • Pirelli Cinturato P7
 • Bridgestone Driveguard
 • Bridgestone Potenza S001
 • Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2
 • Continental ContiSportContact 5
 • Hankook Ventus S1 EVO K107
 • Michelin Primacy MXM4
 • Uniroyal Rainsport 3
 • Yokohama Advan Sport V103S
 • Kumho Ecsta PS71

Visbiežāk meklētie izmēri:

Visos nozares pēdējos gados ir piedzīvojušas izcilas inovācijas. Automobiļu pasaule nav izņēmums no šīs attīstības. Pēc riepu plākšņu, tagad tendence ir pretplākšņu riepām. Jā, šodien pastāv runflat riepas, kas var turpināt darboties kilometru garumā pat tad, ja tās ir plākšņotas. Bet vai tas nav vienkārši tirdzniecības arguments? Kā tās atpazīt? Kādi ir svarīgi kritēriji, lai izvēlētos šāda veida riepu? Riepulideris.lv jums visu pastāstīs par šīm riepām, kas var radikāli mainīt jūsu braukšanas paradumus.

Runflat riepa, kas ir noturīga pret plākšņiem

Jūs tās atradīsiet dažādos nosaukumos: runflat riepas (vai run-flat vai runflat), riepas ar plakanu braukšanu, MOE riepa, riepa ar nesošiem sāniem... Lai ļautu jums braukt, neskatoties uz plākšņu, tās ir aprīkotas ar pastiprinātu papēdi un sāniem, kas var atbalstīt automobiļa svaru bez gaisa spiediena. Papēdis, kas savienots ar diska malu, neizšķiras, pat ja guma ir plākšņota.

Pretrunā izplatītajām nepareizajām idejām, runflat riepas nav neplākšņojamas riepas.

Runflat riepu priekšrocības

Starptautiskās automobilistu izvēles iemesli, kas izvēlas riepas ar nesošiem sāniem, ir labāka drošība, ko viņi bauda braukšanas laikā. Patiesībā, ar šāda veida riepām uzstādītām uz jūsu riteņiem, jums ir pilnīga kontrole pār savu automobili, pat gadījumā, ja notiek strauja spiediena zudums. Ar runflat riepu jūs varat braukt bez bažām 80 km ar maksimālo ātrumu 80 km/h. Tas ir pietiekami, lai ātri atrastu automehāniķi, kas var jums palīdzēt. Vienmēr ir labāk varēt atgriezties autoservisā, nekā nomainīt riepu vienatnē ceļa malā, tālu no visiem.

Cita runflat riepas priekšrocība ir tā, ka jums nav jābūt rezerves ritenim vai plākšņu aerosolam.

Šāda veida riepu vājās puses

Pirmais, ko var pārmest runflat riepām, ir to iegādes cena, kas parasti ir par 20 līdz 25 % augstāka nekā parastajiem modeļiem. Tā uzstādīšana arī ir dārgāka, un ne visi autoservisi ir aprīkoti, lai tos uzstādītu uz automobiļiem.

Cits trūkums ir tas, ka runflat riepas nav remontējamas. Kad tās ir plākšņotas, tos stingri iesaka nepārstrādāt. Tāpēc jums vienkārši būs jāveic jauni pirkumi. Ja vēlaties papildu informāciju par plākšņotām riepām, sekojiet mūsu ceļvedim.

Pēdējais punkts, runflat riepa, tās ļoti stingrā sāna dēļ, ir mazāk komfortabla nekā parastā riepa, tā rada nedaudz vairāk trokšņa un stingrības uz ceļa.

Kā atpazīt runflat riepas?

Tās viegli identificē pēc norādēm «Run Flat», «RFT» (kas nozīmē Run Flat Type) un R/F, ko lielākā daļa ražotāju uzliek uz to sāniem.

Daži ražotāji, lai atšķirtos, izvēlas izmantot personalizētas marķējumus savām riepām ar plakanu braukšanu. Tāpēc pastāv dažādi nosaukumi. Šeit ir daži no tiem:

 • Run On Flat, ko izmanto Dunlop un Goodyear;
 • ZP (Zero Pressure) no Michelin;
 • SSR vai Self Supporting Runflat no Continental;
 • EMT vai Extended Mobility Tire no Goodyear;
 • MOE vai Mercedes RunOnFlat Extended no Mercedes;
 • DSST (Dunlop Self-supporting Technology)...

Turklāt, ja uz riepas sāna atrodat uzrakstu, piemēram, SST (Self Supporting Tyre), Euforia (no Pirelli), EXT, MOE (Mercedes), jums jāzina, ka tas ir runflat riepas modelis.

Kā izvēlēties riepu ar plakanu braukšanu?

Parastu riepu neizvēlas nejauši. Jāpievērš vēl lielāka uzmanība, ja interesējas par modeli ar īpašu tehnoloģiju. Izmēri, slodzes un ātruma indeksi, kā arī jūsu braukšanas paradumi var jums palīdzēt.

Ražotāja ieteiktie izmēri

Katram modelim ir unikālas īpašības, kas norādītas uz tā sāna. Tas attiecas galvenokārt uz augstumu, platumu un diametru. Tehniskajām specifikācijām jābūt tādām pašām kā oriģinālajām riepām.

Vai jūs zināt, kā atrast šo informāciju? Iepazīstieties ar savu pašreizējo riepu marķējumu. Jūs varat atrast burtu un ciparu virkni šādā formātā: 205/55R16 91V. Šajā piemērā 205 apzīmē platumu milimetros, 55 - sāna augstumu procentos no platuma, un 16 - diska diametru collās.

Riepas maksimālais atbalstāmais svars un ātrums

Slodzes un ātruma indeksi attiecīgi norāda uz maksimālo slodzi un ātrumu, ko riepa var atbalstīt.

Šiem diviem parametriem jāpievērš uzmanība jūsu paša drošības labad. Patiesībā, izvēloties runflat riepu modeļus ar pārāk zemu slodzes vai ātruma indeksu, palielinās plīsuma un negadījumu risks (sakarā ar braukšanas komforta samazināšanos). Turklāt jūs riskējat ar sodu, ja neaprīkojat savu automobili ar riepu ar atbilstošu slodzes un ātruma indeksu.

Informāciju par šiem indeksiem varat atrast arī uz oriģinālā modeļa sāna. Ņemot vērā mūsu iepriekšējo piemēru, tie attiecīgi ir apzīmēti ar skaitli 91 (tas ir 615 kg) un burtu V (tas ir 240 km/h).

Izvēlieties riepas, kas nodrošina labu saķeri ar zemi

Riepas reaģē atšķirīgi, atkarībā no tā, vai tās brauc pa sausu, mitru, sniegotu, slidenu vai apledojušu zemi. Sausās trasēs vispiemērotākās ir vasaras vai 4 sezonu riepas.

Kad temperatūra pazeminās, parastā riepa zaudē pietiekamu saķeri ar zemi. Par laimi, ir runflat riepas, kas īpaši izstrādātas, lai pielāgotos mitriem un sniegotiem ceļiem. Tie ir tieši ziemas riepas, ko viegli var identificēt pēc diviem marķējumiem M+S (Mud and Snow) un 3PMSF (sniega pārslas, ko ieskauj 3 kalnu virsotnes). Tām ir īpaša struktūra, kas ļauj ātri izvadīt ūdeni un pilnībā pielāgoties ziemas apstākļiem. Pateicoties to īpašajām lamelēm, tās pārvietojas pa apledojušiem un sniegotiem bitumiem bez slīdēšanas.

Mūsu izvēle runflat riepām

Tirgū ir daudz runflat riepu. Lai jums to atvieglotu, Riepulideris.lv riepu eksperti ir izvēlējušies atsauces modeļus mūsu katalogā. Jūs varat atrast priekšlikumu šīs lapas augšdaļā. Lai iegūtu vairāk rezultātu, lūdzu, ievadiet savu izmēru atlasītāja augšdaļā. Atcerieties atzīmēt runflat rūtiņu.

Bieži uzdotie jautājumi

Šajā mūsu pilnīgā ceļvedī par riepām ar plakanu braukšanu mēs esam izvēlējušies dažus bieži uzdotus automobilistu jautājumus.

Kā uzzināt, vai mans automobilis var būt aprīkots ar runflat riepu?

Ne visi automobiļi var uzņemt riepas ar nesošiem sāniem. Tikai automobiļi, kas ir izstrādāti un piegādāti ar šiem riepu modeļiem, var tos izmantot. Tie ir aprīkoti ar TPMS vai SSPP (spiediena kontroles sistēmu). Tādējādi spiediena zudumi var tikt nekavējoties konstatēti.

Vai es varu aizstāt savas runflat riepas ar parastiem modeļiem un otrādi?

Jā, šāda maiņa ir iespējama. Uzmanību, jums būs jāparedz plākšņu novēršanas ierīce.

Vai es varu uzstādīt divas parastas riepas priekšā un izmantot Run Flat tehnoloģiju aprīkotas riepas aizmugurē?

Šo divu riepu veidu kombinācija uz vienas montāžas ir aizliegta.

LiveChat
Whatsapp Messenger