Lai meklētu, klikšķiniet šeit

Riepu kravnesības un ātruma koeficienti

Kravnesības koeficients

Kravnesības koeficients nolasāms uz riepas sānu malas. Tas apzīmē maksimālo svaru, ko riepa ir spējīga nest.

Lai uzzinātu maksimālo svaru kilogramos, ko riepa spējīga nest, varat salīdzināt tās kravnesības koeficientu ar zemāk redzamās tabulas rādītājiem.

Riepas nestajam svaram jāatbilst vismaz pusei no svara, ko spējīga nest jūsu automobiļa ass.

kravnesības koeficients

Ātruma koeficients

Ātruma koeficients tiek apzīmēts ar burtu, kas nolasāms uz riepas sānu malas, un atbilst maksimālajam ātrumam, kādu riepa spēj veikt.

Atrodiet ātruma koeficienta burtu uz jūsu riepas malas, un, izmantojot zemāk redzamo tabulu, uzziniet maksimālo ātrumu, ko jūsu automobiļa riepa ir spējīga veikt.

ātruma koeficients

Uzmanību!

Nekādā gadījumā neaprīkojiet savu automobili ar riepām, kuru ātruma koeficients ir zemāks par jūsu oriģinālā aprīkojuma riepu koeficientu. Turpretim bez bažām varat to aprīkot ar riepām, kuru ātruma koeficients ir augstāks.

Vai iespējams automobili aprīkot ar riepām, kuru ātruma koeficients ir zemāks par ražotāja ieteikto?

Automobiļa aprīkošana ar riepām, kuru ātruma koeficients ir zemāks par oriģinālā aprīkojuma riepu koeficientu, ir aizliegta ar likumu. Tas pats attiecas uz kravnesības koeficientu.

Izņēmums — ziemas riepas

Automobili var aprīkot ar ziemas riepām, kuru ātruma koeficients ir par 1 burtu mazāks nekā jūsu vasaras riepām. Piemēram, ja jūsu automobiļa vasaras riepu ātruma koeficients ir V, varat to aprīkot ar ziemas riepām, kuru ātruma koeficients ir H.

Kas ir ZR riepa?

Atzīme ZR norāda, ka riepa spējīga veikt ātrumu, kas pārsniedz 240 km/h. Tā apvieno W un Y kategorijas. Tās ir augstas veiktspējas riepas. Uz riepas sānu malas var būt arī vienkārši atzīme Z.