Meklēšana pēc izmēriem

Pareiza riepu nomaiņa

Ieteicams transportlīdzekli aprīkot ar 4 vienādām vai līdzīgām riepām. Ja starp divām izmantoto riepu sērijām ir pārāk liela atšķirība, pastāv iespēja, ka tās nenodrošinās pietiekami ātru reakciju, radot transportlīdzekļa vadāmības traucējumus.


Vienas riepas nomaiņa

Ceļu satiksmes noteikumos minēts, ka divu riepu, kas montētas uz tās pašas ass, protektoru galveno rievu dziļuma atšķirība nedrīkst pārsniegt 5 milimetrus.

Ja tā gadījies un nepieciešams nomainīt vienu no riepām, tad ievērojiet, ka visiem jaunās riepas parametriem jābūt maksimāli tuviem pārējo riepu parametriem. Ir jāsakrīt to zīmolam, protektoram, kravnesības un ātruma koeficientiem, kā arī diametram.


2 riepu nomaiņa

Tiklīdz jūsu riepas ir nodilušas, ir svarīgi tās nomainīt. Labs riepu stāvoklis garantē transportlīdzekļa drošību. Nodilušu riepu nomaiņai svarīgi izvēlēties oriģinālajam aprīkojumam līdzīgas riepas.

Ja gatavojaties veikt sava automobiļa riepu rotāciju, svarīgi mazāk nodilušās riepas novietot uz priekšējās ass. Ja tiek zaudēta saķere, priekšējās ass riepas būs galvenās, ar kuru palīdzību atgūt automašīnas kontroli, jo šo asi (pretēji aizmugurējai) kontrolē stūre.

Veicot rotāciju, vajadzētu pārbaudīt riepu nodilumu un pārliecināties par tā vienmērību. Jebkuras ar balansēšanu un paralelitāti saistītas problēmas atklās ātra pārbaude.

Ja ir sasniegts minimālais protektora dziļums, kas ir 1,6 mm, vēlams riepas nomainīt pēc iespējas ātrāk. Jo ilgāk gaidīsiet un jo tuvāk nokļūsiet minimālā nodiluma robežai, jo augstāks būs akvaplanēšanas risks.


4 riepu nomaiņa

Kad nodilušas visas 4 riepas, varat tās nomainīt pret tāda paša izmēra riepām. Ja iepriekšējo riepu profils jūs apmierina, varat izvēlēties tā paša ražotāja produkciju. Ja tas jūs neapmierina, varat izvēlēties jauna profila riepas no plašā interneta veikala klāsta.


Kā ar kvalitātes un cenas samēru?

Iegādājoties riepas, jāņem vērā to ilgmūžības rādītāji. Patiesi, dažkārt lētāku riepu iegāde var ļaut ietaupīt pirkšanas brīdī, taču ilgtermiņā var izrādīties dārgāka. Iespējams, ka šīs riepas kalpos īsāku laiku un būs sliktākas kvalitātes, tādēļ nāksies tās mainīt biežāk.

Iegādājoties jaunas riepas, svarīgi ņemt vērā vairākus kritērijus:

  • Riepu radīto troksni
  • Saķeri
  • Gumijas kvalitāti
  • u.c.

Nepieciešams atrast pareizo līdzsvaru.


LiveChat
Messenger