Meklēšana pēc izmēriem

Riepu saķeres optimizēšana

Riepas saķere ir ļoti nozīmīgs drošības parametrs. Atkarībā no riepas to var vērtēt skalā no 1 līdz 10. Vērtējumu nosaka ceļa seguma kvalitāte, riepas protektora raksts, un jo īpaši — klimatiskie apstākļi.

Iespējami vairāki varianti:

Sauss ceļa segums

Vispiemērotākās sausam segumam ir gludās riepas — tādas, ko izmanto F1 sacīkstēs. Tās tiek dēvētas arī par "slick" riepām. Jo platākas riepas, jo lielāks ir tās saskares laukums ar ceļu un labāka saķere.

Šādas riepas tiek izmantotas trases apstākļos. Pārējos ceļos šādu riepu izmantošana ir aizliegta. Tomēr eksistē arī daļēji gludās jeb "semi-slick" riepas ar dažām rievām, un to izmantošana ir pilnīgi legāla.

Riepu Līderis piedāvā vairākas "semi-slick" tipa riepas:

Priekšrocības: Tiek ievērojami palielināta saķere, un rodas sajūta, ka automobilis "pielīp" pie ceļa.
Neērtības: Ja transportlīdzekļa šasija nav pietiekami izturīga, tā var tikt deformēta.

Tādēļ īpaši rūpīgi jāizvēlas transportlīdzeklim piemērota lieluma un uzbūves riepas.

riepa uz sausa seguma

Mitrs ceļa segums

Šādos seguma apstākļos svarīgākā riepas īpašība ir nevis tās saķere, bet gan spēja novadīt ūdeni, lai izvairītos no akvaplanēšanas riska. Riepu protektoram ir ārkārtīgi liela nozīme. Līdz šim kā efektīvākie sevi pierādījuši V veida protektori.

Priekšrocības: Lieliska ūdens novadīšana.
Neērtības: Mazāka saķere, jo rievu dēļ mazinās saskares virsmas laukums.

riepa uz mitra seguma

Sniegots ceļa segums

Šāds segums ziemā izraisa lielu skaitu negadījumu. Ekstrēmos apstākļos nākas izmantot arī sniega ķēdes vai riepas ar radzēm. Kad gaisa temperatūra samazinās zem 10°C atzīmes, vasaras riepas vairs nav efektīvas. Tādēļ automobili vēlams aprīkot ar ziemas riepām.

Lai nodrošinātu optimālu saķeri ar segumu, uz ziemas riepu protektora izvietotas lameles.

Priekšrocības: Ziemas riepu protektora lameles nodrošina labu saķeri ziemas apstākļos. Izmantojot šādas riepas, vairs nav jāuztraucas par braukšanu sniegotos apstākļos.
Neērtības: Šādām riepām ir sliktāka saķere ar sausu ceļa segumu. Turklāt, ja šīs riepas tiek lietotas visu gadu, tās straujāk nodilst.

riepa uz sniegota seguma

LiveChat
Messenger