Meklēšana pēc automobiļa

Disku svara ietekme

Vai disku un virsbūves svara pieauguma ietekme uz automobiļa veiktspēju ir vienāda? Citiem vārdiem sakot, vai automobiļa riteņu svara pieaugums par 5 kg pielīdzināms svara pieaugumam par 5 kg automobiļa salonā? Nē, jo ritenis (disks un riepa) ir neatsperotā masa, kas pakļauta 2 spēku iedarbībai:

  • Virzes kinētiskajai enerģijai, jo ritenis kustas uz priekšu.
  • Rotācijas kinētiskajai enerģijai, jo ritenis griežas.

Neatsperotā masa ir automobiļa elements, kas reaģē uz ceļa radītajām svārstībām. Neatsperotās masas palielināšana par 1 kg ir līdzvērtīga atsperotās masas palielināšanai par vairākiem kilogramiem.

Lai optimizētu automobiļa veiktspēju vasarā, svarīgi samazināt tā neatsperotās masas, tādējādi uzlabojot ātruma uzņemšanas un bremzēšanas efektivitāti, kā arī noturību uz ceļa, komfortu un degvielas patēriņu.

Lai optimizētu automobiļa veiktspēju ziemā, svarīgākais ir nodrošināt tā saķeri ar ceļa segumu. Tādēļ priekšroka dodama smagākiem riteņiem, kas uzlabos saķeri un noturību uz ceļa, jo tiek paaugstināts kontaktspēks starp riteni un ceļa segumu. Tādēļ daudzi autovadītāji ziemā izmanto tērauda diskus, jo tie bieži ir smagāki, un lietos diskus — vasarā.

Ātruma uzņemšana un bremzēšana

Jo smagāks ir ritenis, jo vairāk enerģijas nepieciešams, lai to iekustinātu vai apstādinātu.

Smagam ritenim nepieciešams vairāk motora apgriezienu, un tas palēninās ātruma uzņemšanu. Un otrādi — viegls ritenis ātruma uzņemšanu darīs efektīvāku.

Vieglāk apturēt 1 kg smagu riteni, kas griežas, nekā 100 kg smagu, jo tam piemīt mazāka inerces jauda. Jo smagāks ritenis, jo mazāk efektīva ir bremzēšana.

Degvielas patēriņš

Jūsu automobiļa degvielas patēriņš daļēji atkarīgs no enerģijas daudzuma, ko motors izmanto, lai uzņemtu ātrumu.

Kā jau minēts iepriekš, vieglāks ritenis ļaus uzņemt ātrumu, patērējot mazāk enerģijas.

Tātad pie tā paša ātruma uzņemšanas ar viegliem riteņiem tiek patērēts mazāk motora jaudas, un tas ļauj ietaupīt degvielu.

Citi veiktspējas kritēriji

Diska svars nav vienīgais aspekts, kas ietekmē automobiļa veiktspējas rādītājus.

  • Augsta diska izturība: jo izturīgāks ir disks, jo labāka ir automobiļa noturība uz ceļa, tādēļ ka pagriezienu veikšanas brīdī tiek samazināta riepas izliece (atšķirība starp noslogoto un nenoslogoto riepas daļu).
  • Karstuma izkliedēšana: lieto disku izgatavošanā lietotie metāli lieliski vada karstumu. Šie metāli labāk veic bremžu radītā karstuma izkliedēšanu, samazinot pārkaršanas risku.

LiveChat
Messenger