Meklēšana pēc izmēriem

"Tyre heat cycle": temperatūras paaugstināšanās cikls

Neskatoties uz milzīgo progresu mehānikas un aerodinamikas nozarēs, riepas joprojām ir tikpat trauslas. Termiskais cikls ir noderīgs paņēmiens, ar kura palīdzību riepas padarīt izturīgākas un saglabāt to kalpošanas ilgumu.

Kas ir riepu termiskais cikls?

Termiskais cikls ir mērvienība, kuru izmanto, lai noteiktu sacīkšu riepu kalpošanas ilgumu. Tas ir riepas darbības cikls starp dīkstāves brīžiem. Var teikt — starp brīdi, kad riepa ir auksta un tās temperatūra paaugstinās, jo tiek uzsākta braukšana, un brīdi, kad riepa atkal ir dīkstāvē.

Kā termiskais cikls var ietekmēt mana auto riepu nodilumu?

Lai jauna riepa darbotos optimāli, tai nepieciešams iebraukšanas periods. Sacīkšu automobiļu riepām tas vajadzīgs tādēļ, ka saites starp gumijas molekulām vēl nav viendabīgas. Pastāv spēcīgas un vājas saites. Galvenais uzdevums ir atbrīvoties no vājām saitēm, kas radīs pāragru riepu nodilumu. Vājo saišu pārtrūkšanu nodrošina izlieces process.

Kā nostiprināt riepas struktūru?

Termisko ciklu variantu ir tikpat daudz kā riepu pielietojuma veidu. Visnozīmīgākais ir pirmais cikls. Lai tajā iegūtu vislabākos rezultātus, jāievēro šie norādījumi.

Pirmajam termiskajam ciklam jābūt vienmērīgām, tātad ieteicams ātrumu kāpināt vienmērīgi un neveikt agresīvus manevrus.

Riepas uzsilšanas laiks līdz darba temperatūrai ir 10 – 15 minūtes. Lai to sasniegtu, mierīgi veiciet dažus trases apļus, vienmērīgi paātrinot braukšanas ātrumu. Pēdējais aplis ļauj sasniegt maksimālo ātrumu un temperatūru. Spolēšana un drifts ir aizliegti.

Kad riepa atkal ir dīkstāvē, to nevajadzētu lietot vismaz 24 stundas. Pirmās braukšanas laikā panāktā temperatūras paaugstināšanās un vibrācijas veicinājušas vājo saišu pārtrūkšanu.

Atpūtas jeb dīkstāves brīdis ļauj gumijas molekulām pārstrukturēties, uzsvaru liekot uz stiprajām saitēm (sistēmas entropijas spēks).

Taču, ja, nerespektējot dīkstāves laiku, tiek uzsākts otrais termiskais cikls, riepas kalpošanas laiks būs īsāks, jo molekulām nebūs bijis laika veikt pārstrukturēšanos.


LiveChat
Messenger