Automobiļu riepas

Automobiļa riteņa nomaiņa

Lai veiktu tāda riteņa nomaiņu, kam pārdurta riepa, vai uzstādītu riteņus ar ziemas riepām, ir noderīgi zināt, kā tieši tas darāms, lai izvairītos no problēmām un nelietderīgas laika tērēšanas ceļa malā, kur esat pakļauts pastāvīgām briesmām.

Ja esat spiests veikt riteņa nomaiņu ceļa malā, neaizmirstiet uzvilkt atstarotāju vesti, iedegt signālgaismas un novietot brīdinājuma trīsstūra zīmi 30 metru pirms avarējušās automašīnas, vai arī aptuveni 100 metru pirms avarējušās automašīnas, ja atrodaties uz lielceļa.

Lai veiktu riteņa nomaiņu, rīkojieties šādi:

 1. Novietojiet transportlīdzekli uz līdzenas virsmas. Nekādā gadījumā neveiciet riteņa nomaiņu nogāzē, jo tā jūs riskējat ieraudzīt savu transportlīdzekli dodamies ceļā bez jums.
 2. Tāpat izvairieties no mīksta seguma, piemēram, zemes. Mašīnas svars jūsu domkratu iestums zemē. Ja jums nav izvēles, varat mēģināt šo problēmu novērst, zem automobiļa novietojot plāksni, kas ir pietiekami liela un izturīga, lai balstītu tās svaru.
 3. Noraujiet rokas bremzi un ielieciet ātruma pārslēgu pārnesumā (automātiskās ātrumkārbas gadījumā izmantojiet pozīciju "parking").
 4. Ja ritenim ir dekoratīvais disks, noņemiet to.
 5. Pirms automobiļa pacelšanas nedaudz atskrūvējiet tā riteņa skrūves vai uzgriežņus, kuru vēlaties mainīt. Lai to izdarītu, grieziet tos pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam. Nav nepieciešams skrūves izņemt, tikai tās atbloķēt.
 6. Lai atbloķētu skrūves vai uzgriežņus, kurus izmantosiet rezerves riteņa piestiprināšanai, izmantojiet automobiļa bagāžniekā atrodamo krusta vai uzgriežņu atslēgu.
 7. Novietojiet domkratu pēc iespējas tuvāk maināmajam ritenim. Nodrošiniet, lai domkrats atrastos perpendikulārā pozīcijā pret auto, nevis slīpi.
 8. Celiet automobili tik ilgi, līdz ritenis vairs nepieskaras zemei. Ja veicat caurdurtas riepas nomaiņu, ņemiet vērā, ka jaunais ritenis būs nedaudz lielāks, jo tam būs piepūsta riepa. Tādēļ paceliet automobili vēl par dažiem centimetriem augstāk.
 9. Pilnībā izņemiet skrūves vai noņemiet uzgriežņus. Var gadīties, ka riteņa noņemšanu no ass traucē rūsa. Šādā gadījumā uzsitiet pa riteni un riepu, lai izkustinātu disku.
 10. Novietojiet riepu zem automobiļa, lai gadījumā, ja kas notiktu ar domkratu, tā pildītu automobiļa balsta funkciju. Automobiļa kritiena gadījumā bojāta diska labošana vai nomaiņa izmaksās krietni lētāk nekā salauztas ass labošana.
 11. Uzlieciet uz ass rezerves riteni. Tiklīdz tas ir stabils, ar roku pieskrūvējiet skrūves vai uzgriežņus, taču ne līdz galam — līdz mirklim, kad tie sāk bloķēties. Gādājiet, lai skrūves vai uzgriežņi būtu tīri un tos neklātu netīrumi vai akmeņi, kas bloķētu vītnes.
 12. Pieskrūvējiet skrūves vai uzgriežņus ar krusta vai uzgriežņu atslēgas palīdzību, vienlaikus ievērojot pareizo uzgriežņu pieskrūvēšanas kārtību. Lai neradītu automobiļa disbalansu, nevajadzētu skrūvēšanu veikt agresīvi.
 13. Ar domkrata palīdzību lēnām nolaidiet automobili. Tiklīdz tas saskaras ar zemi, noņemiet un salieciet domkratu.
 14. Ar uzgriežņu vai krusta atslēgas palīdzību pieskrūvējiet skrūves vai uzgriežņus līdz galam. Lai to izdarītu, nav nepieciešams krusta atslēgu griezt ar visu ķermeņa svaru. Pietiek, ja skrūvēsiet ar rokām. Ja pievilksiet pārāk spēcīgi, pastāv risks, ka sabojāsiet disku un asi. Tāpat tas apgrūtinās uzgriežņu atskrūvēšanu, kad vēlēsieties riteni nomainīt.
 15. Ja nepieciešams, uzlieciet atpakaļ dekoratīvo disku.
 16. Ievietojiet bagāžniekā pārdurto riteni, domkratu un krusta vai uzgriežņu atslēgu.

Ritenis ir nomainīts un jūs varat turpināt ceļu!

Ja esat veicis pārdurta riteņa nomaiņu, ņemiet vērā, ka rezerves ritenis nav paredzēts garu distanču veikšanai. Tādēļ pēc iespējas ātrāk salabojiet riteni vai veiciet tā nomaiņu.

Turpiniet pārlūkošanu, nepiekrītot >
Attiecībā uz sīkfailiem un citu vietnes pārlūkošanas informāciju
Riepulideris.lv (AD TYRES) un tā partneri (Google, Hotjar, Microsoft) izmanto pieslēgšanās apstiprinājumus (cookies) un citu vietnes pārlūkošanas informāciju (webstorage) vietnes darbības nodrošināšanai, pārlūkošanas vienkāršošanai, statistikas nolūkos un reklāmas kampaņu personalizēšanai. Sīkfaili un cita vietnes pārlūkošanas informācija tiek uzglabāta jūsu ierīcē, tā var saturēt personiska rakstura datus. Bez jūsu brīvprātīgi dotas un nepārprotami paustas piekrišanas mēs neizvietojam nekādus sīkfailus vai citu vietnes pārlūkošanas informāciju, izņemot to, kas nepieciešama vietnes darbības nodrošināšanai. Mēs saglabājam jūsu izvēli 6 mēnešus ilgu laiku periodu. Jūs varat jebkurā brīdī atsaukt savu piekrišanu, dodoties uz lapu Sīkfaili un cita vietnes pārlūkošanas informācija. Jūs varat izvēlēties turpināt pārlūkošanu bez piekrišanas sīkfailu un citas vietnes pārlūkošanas informācijas izmantošanai. Atteikšanās neierobežo piekļuvi pakalpojumiem AD TYRES. Plašāka informācija ir pieejama lapā Sīkfaili un cita vietnes pārlūkošanas informācija.
Personalizēt sīkfailus
LiveChat
Radusies kļūme. Ja tā drīzākajā laikā netiek labota, lūdzam ar mums sazināties.