Meklēšana pēc izmēriem

Būtiskākais par "runflat" riepām

Runflat riepa ir riepa, ar kuru iespējams turpināt braukšanu pat tad, ja tajā nav gaisa, t.i., ja tā ir pārdurta. Tā ir pastiprinātas konstrukcijas riepa, kuras nesošās sānu malas spējīgas garantēt drošu braukšanas turpināšanu vēl 80 km (ar ātruma ierobežojumu 80 km/h) pat pilnīga spiediena zuduma apstākļos. To konstrukcijas pamatā ir nesošo sānu princips, kas spējīgi nest ievērojamu smagumu pat spiediena zuduma apstākļos.

runflat riepa

"Runflat" riepas priekšrocības:

  • Laba automobiļa vadāmība pat pārdurtas riepas gadījumā
  • Nav nepieciešams rezerves ritenis
  • Nav nepieciešams uzreiz veikt pārdurtas riepas nomaiņu

Uz kāda tipa automobiļiem iespējams montēt "runflat" riepu?

To nosaka automobiļa ražotājs. Lai noskaidrotu, vai jūsu automobilis ir pielāgots aprīkošanai ar "runflat" riepām, griezieties pie ražotāja. Ja tas nav pielāgots, nekādā gadījumā nedrīkst mainīt automobiļa tehniskos parametrus.

Vai "runflat" riepas iespējams nomainīt pret klasiskajām riepām?

Jā, tas ir iespējams, taču eksperti to nerekomendē. Patiesībā "runflat" riepām pielāgota automobiļa diski ir īpaši veidoti, un ekstrēmos braukšanas apstākļos pastāv risks, ka klasiskās riepas ar tiem zaudēs kontaktu.

Ja tomēr par spīti visam vēlaties veikt savu "runflat" riepu nomaiņu pret klasiskajām riepām, lūdzu, veiciet šādus pasākumus:

  • No sava izplatītāja uzziniet, vai riepas izturības atšķirība neietekmēs elektronisko kontroles sistēmu (ABS u.c.) darbību.
  • Nodrošinieties ar rezerves riteni un aerosolu riepu ātrajam remontam.
Iegaumējiet

Visu ar "runflat" riepām aprīkoto automobiļu rādītāju panelī jābūt ierīkotai spiediena kontroles sistēmai, kas spiediena zuduma gadījumā par to brīdinātu vadītāju.


Galvenie "runflat" apzīmējumi

ZP = Michelin izgatavotajām "runflat" riepām

SSR = Continental izgatavotajām "runflat" riepām

ROF = Dunlop un Goodyear izgatavotajām "runflat" riepām

EMT = Dunlop un Goodyear izgatavotajām "runflat" riepām

Run Flat = Pirelli izgatavotajām "runflat" riepām

RFT = Bridgestone izgatavotajām "runflat" riepām

BSR = Bridgestone izgatavotajām "runflat" riepām


pax riepas

Kas ir PAX riepa?

Michelin izstrādājis ne tikai Zero Pressure, bet arī PAX sistēmu. PAX riepai ir sevišķi izturīgas nesošās sānu malas ar pastiprināta polimēra komponentu. Tā ir "runflat" riepas variācija.


LiveChat
Messenger