Meklēšana pēc izmēriem

Spiediens un kravnesība

Ja vēlaties optimizēt sava automobiļa veiktspējas rādītājus, garantēt riepām paaugstinātu nodilumizturību un kalpošanas ilgumu, riepu spiedienam ir izšķiroša nozīme. Pirmkārt, jums jāzina, ka riepu spiediens ir tieši saistīts ar automobiļa kravnesību. Jo augstāks riepas spiediens, jo lielāka ir tās kravnesība. Un pretēji — jo spiediens ir zemāks, jo riepas kravnesība ir mazāka.

Pareizs riepu spiediens: drošības garants

Pareizs spiediens palīdz stabilizēt riepas struktūru un nodrošināt vienmērīgu svara sadalījumu riepai, tādējādi optimizējot tās veiktspēju un garantējot lielāku drošību.

Ievērojot ražotāja norādīto spiedienu, tiks pozitīvi ietekmēti arī citi automobiļa veiktspējas parametri. Pareizs spiediens ievērojami uzlabo riepas nodilumizturību, palīdz samazināt rites pretestību (pareizi piepūsta riepa palīdz ietaupīt degvielu) un palielināt kalpošanas ilgumu.

Riepu spiediens: tieša ietekme uz automobiļa veiktspējas rādītājiem

Vairāki specializētie automobiļu žurnāli riepu spiedienu min kā vienu no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē automobiļa veiktspēju. Šie testi parādījuši, ka nepietiekami piepūsta riepa tieši ietekmē automobiļa reakcijas laiku un precizitāti līkumos.

Vienā no veiktajiem testiem diviem 2008 gada BMW 320D automobiļiem tika uzliktas riepas Goodyear Eagle GT-HR High Performance All-Season (pazīstamas to augstās nodilumizturības dēļ). Pirmajā gadījumā riepas tika piepūstas ražotāja norādītajā spiedienā — 2,1 bāri priekšējām un 2,6 bāri aizmugurējām riepām. Otrajā gadījumā riepas tika piepūstas par 30% zemākā spiedienā (1,6 bāri priekšējām un 2,0 bāri aizmugurējām riepām).

Šis salīdzinošais tests pierādīja, ka attiecībā pret riepām, kas piepūstas saskaņā ar izgatavotāja norādījumiem, nepietiekami piepūstas riepas paildzināja reakcijas laiku, apgrūtināja līkumu veikšanu un pasliktināja automobiļa vadāmību. Turklāt vadītāji, kuri testēja automobili ar nepietiekami piepūstām riepām, apliecināja, ka braukšanas laikā izjutuši nepatīkamu nestabilitātes sajūtu. Vienlaikus konstatēts vadāmības rādītāju zudums par 7%.

Kur atrast izgatavotāja norādīto spiedienu?

Ražotāja norādes par jūsu riepām piemērotāko jeb optimālo spiedienu varat atrast automobiļa rokasgrāmatā vai uz vadītāja durvju sānu malas:


LiveChat
Messenger