Meklēšana pēc automobiļa

Galvenie lieto disku veidi

Ja vēlaties veikt disku nomaiņu — vai nu tādēļ, ka tie ir bojāti, vai arī tādēļ, lai uzlabotu automobiļa izskatu — noteikti gribēsiet rast atbildes uz vairākiem jautājumiem:

Kāda veida kategorijās diski tiek iedalīti?

Disku plastiskā pievilcība ir pārsteidzoša, taču to tehniskie rādītāji bieži tiek atstāti otrajā plānā. Pirmām kārtām to uzbūve: ar vārdu "disks" pieņemts apzīmēt viendabīgu objektu. Taču patiesībā diski ir iedalāmi viengabala diskos (izplatītākie), kas ir nedalāmi, un saliktajos diskos, kas veidoti no vairākām daļām: vidusdaļas, loka un atloka.

Salikto disku veido divi vai trīs sastiprināmi elementi, kas kopā veido veselu disku.


Saliktos diskus ražo, izmantojot vairākas metodes. To vidusdaļa var būt kalta vai lieta. Trīsdaļīgu disku loks parasti ir veidots no alumīnija, taču var būt izgatavots arī no magnija.

Tas ļauj radīt precīza izmēra diskus dažādiem pielietojumiem. Sākotnēji šāda tipa diski tika radīti sacīkšu automobiļiem, taču laika gaitā ir "demokratizējušies" arī tūninga cienītāju vidū.

Saliktie diski veido daļu no luksusa preču klāsta. To pielāgojamība ir elastīgāka, un tie izmantojami reti sastopamu parametru automobiļu aprīkošanā, kā arī tūninga vajadzībām. Ja noticis negadījums, ir iespējams nomainīt tikai diska bojāto daļu.

Kādas ir disku izgatavošanas metodes?

Viengabala diskiem

Disku liešana — izkausēta alumīnija masa tiek lieta īpaši izstrādātā veidnē. Iespējamas vairākas metodes. Lai arī no malas tā var šķist vienkārša, kvalitatīvu disku izgatavošana prasa augsta līmeņa meistarību.

Liešana ar gravitācijas palīdzību

Liešana ar gravitācijas palīdzību ir vienkāršākā no veidnes pildīšanas metodēm. Gravitācija palīdz piepildīt veidni.

Galvenā šāda tipa liešanas priekšrocība ir samazinātas izmaksas. Vienlīdz piemērota šī metode ir gadījumos, kad diska dizainam ir lielāka nozīme par tā svaru.

Ņemot vērā, ka šīs procedūras pamatā ir gravitācija, ar to radīto disku alumīnija blīvums nav tikpat liels kā izmantojot citas ražošanas metodes.

Lai nodrošinātu optimālus izturības rādītājus, šiem diskiem nepieciešams lielāks svars.

Liešana zema spiediena apstākļos

Liešanai zema spiediena apstākļos izmanto zemu spiedienu, lai alumīniju iepildītu veidnē ātrāk nekā izmantojot gravitāciju. Mehāniskās materiāla īpašības ir uzlabotas, jo tiek panākts lielāks blīvums.

Izgatavošanas izmaksas ir nedaudz augstākas nekā liešanai ar gravitācijas palīdzību. Neskatoties uz to, šodien tā ir augstu novērtēta vieglmetāla disku izgatavošanas metode.

Lai vēl vairāk samazinātu diska svaru un paaugstinātu tā izturību, daži ražotāji izmanto augstu spiedienu, taču tas vēl vairāk sadārdzina disku ražošanas izmaksas.

Diski, kas lieti zema spiediena apstākļos, ir populārākā izvēle, veicot disku nomaiņu, jo tie nodrošina pietiekami labu svara un izturības attiecību.

Plūsmas formēšanas tehnoloģija

Šīs modernās metodes pirmajā posmā izmanto liešanu zema spiediena apstākļos. Pēc tam ar īpašas ierīces palīdzību pamata veidne tiek rotēta un tās ārējā daļa uzkarsēta, kamēr virzošie rullīši izdara spiedienu uz diska loka, to pastiepjot garumā, līdzīgi kā virpošanas procesā.

Karstuma, spiediena un rotācijas spēki ļauj radīt disku, kura izturība pielīdzināma kaltā diska izturībai, taču par ievērojami mazākām izmaksām.

Ražotājs OZ šo tehnoloģiju pielieto jau vairākus gadus, radot diskus Formula 1 automobiļiem.

Viens no spilgtākajiem plūsmas formēšanas tehnoloģijas paraugiem ir Formule HLT nomaiņas diski.

HLT tehnoloģiju īpaši izstrādājis ražotājs OZ, un informācija par to tiek turēta noslēpumā.

Jāatzīmē, ka visi disku ražotāji cenšas tuvoties kaltā alumīnija diska kvalitātei, vienlaikus izvairoties no tā augstajām ražošanas izmaksām.

Kaltie diski

Kaltie diski veido daļu no premium klases piedāvājuma klāsta.

Ar šo metodi disks tiek izgatavots, formējot alumīnija bloku ļoti augsta spiediena apstākļos.

Galaprodukts ir ārkārtīgi blīvs un izturīgs, tādēļ kaltie diski ir ļoti viegli.

Galaprodukta struktūras izturību nodrošina šķiedras, kas veidojas materiāla deformācijas un metālisko kristālu virzības maiņas ietekmē.

Darbarīku, darbgaldu un izstrādes darbmašīnu izmaksas šos diskus padara par luksusa klases preci.

Saliktie diski

Kā jau minēts, salikto disku izgatavošanas metodes neatšķiras no tām, ko apskatījām iepriekš, vienīgi katra no diska detaļām tiek izgatavota atsevišķi.

Tas ļauj izmantot dažādas metožu un materiālu kombinācijas. Piemēram, iespējams iegādāties disku, kurā apvienota lieta magnija vidusdaļa un kalts alumīnija loks.


LiveChat
Messenger