Meklēšana pēc izmēriem

Legādāties radžu riepas

Radžu riepas ir paredzētas tikai ekstremālākajiem klimata apstākļiem. Ja braucat reģionā ar skarbiem klimata apstākļiem, pa apledojušiem ceļiem vai ļoti apsnigušiem ceļiem, mēs iesakām lietot radžu riepas (ja to atļauj vietējie ceļu satiksmes noteikumi).

Kas ir radžu riepas?

Radžu riepām uz protektora ir metāla radzes, kas uzlabo saķeri apledojuma un liela sniega daudzuma gadījumā.

Kādas radžu riepas iegādāties?

Tālāk pieejams populārāko radžu riepu saraksts:

 • Nokian Hakkapeliitta 8
 • Nokian Hakkapeliitta 9
 • Michelin Agilis X-ICE North
 • Nokian Nordman 5
 • Toyo Observe G3 ICE
 • Sailun ICE Blazer WST1
 • Nankang Snow Winter SW-7
 • Yokohama IceGuard iG35
 • Goodyear Ultra Grip ICE Arctic
 • Dunlop ICE Touch
 • Continental IceContact 2
 • Bridgestone Noranza 001
 • Michelin Latitude X-ICE North Lxin2 +
 • Toyo Observe G3 ICE
 • Hankook Winter I*Pike RW11
 • Federal Himalaya WS2

Šo marku riepas ir pieejamas arī "radžojamo riepu" variantā. Ja vēlaties iegādāties "radžu" variantu, pārliecinieties par vārda "radzes" klātbūtni riepas aprakstā.

Visbiežāk meklētie izmēri:

Radzētu riepu īpašības

Radzētas riepas ir gumijas pārklāji, kuru riteņu josla ir aprīkota ar radzēm vai kniedēm. Šī pretslīdes ierīce ļauj transportlīdzeklim nodrošināt labu saķeri uz sniega un ledus (glāžu). Pateicoties radzēm, transportlīdzeklis spēj tikt galā ar ekstremāliem ziemas laika apstākļiem.

Ja radzētas riepas ir noderīgas autovadītājiem ziemā, jāatzīst, ka pārējā laikā tās rada praktiskas problēmas. Vasarā, uz ceļiem, kas nav apsēti ar ledus vai sniegu, to izmantošana rada lielas problēmas. Kad tie tieši saskaras ar asfaltu, tie ir trokšņaini un salīdzinoši neērti salīdzinājumā ar citiem riepu veidiem. Radzes var arī bojāt bitumu, pa kuru riteņi brauc. Tās var arī tikt izsviestas pret transportlīdzekļa sānu, kad riepas sāk bojāties. Tāpēc Francijā radzētu riepu izmantošana ir ierobežota un regulēta ar likumu. Mēs apspriedīsim šo punktu raksta turpinājumā.

Kad man vajadzētu izmantot manas radzētas riepas?

Saskaņā ar 1985. gada 18. jūlija rīkojumu par pretslīdes ierīcēm, kas aprīkotas ar riepām, radzētu riepu izmantošana ir atļauta no sestdienas pirms 11. novembra līdz pēdējai martā esošajai svētdienai. Šos datumus var mainīt ar prefektūras atļauju, ja to prasa atmosfēras apstākļi.

Kādas ir sankcijas gadījumā, ja radzētas riepas tiek izmantotas ārpus atļautā perioda?

Radzētu riepu izmantošana ārpus atļautajiem periodiem tiek sodīta ar 4. klases naudas sodu, kas ir 135 eiro, saskaņā ar Ceļu satiksmes kodeksa 314-3. pantu. Sods ir tāds pats arī par šo īpašo aprīkojumu izmantošanu neautorizētos transportlīdzekļos.

Vai man ir jāievēro kāda signālēšana un maksimālais ātrums ar manām radzētajām riepām?

Transportlīdzekļa vadītājam, kurš ir aprīkots ar radzētām riepām, jānovieto redzamā vietā aizmugurē specifisks marķieris. Tas ir noņemams diska veida marķieris ar 15 cm diametru, kas jānovieto uz transportlīdzekļa apakšējās kreisās puses. Likums arī ļauj uzlīmēt uzlīmi uz jūsu aizmugurējā vējstikla. Beigās, uzliktais elements nedrīkst būt redzams uz transportlīdzekļa ārpus atļautā perioda šo riepu izmantošanai. Saskaņā ar Ceļu satiksmes kodeksu (314-7. pants), ja šis noteikums netiek ievērots, autovadītājs var tikt sodīts ar 2. klases naudas sodu, kas ir 35 eiro.

Kad tie ir aprīkoti ar šīm riepām, kalnu vai citās zonās, transportlīdzekļi nedrīkst pārsniegt 90 km/h ātrumu. Tas attiecas tikai uz privātajām automašīnām, sabiedriskā transporta četriniekiem un kravas transportlīdzekļiem, kuru kopējais pilnas slodzes svars ir mazāks par 3,5 tonnām.

Šī vērtība tiek samazināta līdz 60 km/h avārijas intervences transportlīdzekļiem, glābšanas transportlīdzekļiem, bīstamo kravu pārvadājumu transportlīdzekļiem un kravas transportlīdzekļiem, kuru kopējais pilnas slodzes svars ir lielāks par 3,5 tonnām.

Vai visi transportlīdzekļi var izmantot radzētas riepas?

Francijā radzētu riepu izmantošana ir atļauta privātajiem transportlīdzekļiem, sabiedriskā transporta transportlīdzekļiem un kravas transportlīdzekļiem, kuru svars ir mazāks par 3,5 tonnām (1985. gada 18. jūlija ministru rīkojums).

Pārējo transportlīdzekļu veidiem šo riepu izmantošana var tikt atļauta ar prefektūras atļauju, ja to prasa atmosfēras apstākļi.

Kad izvēlēties radzētas riepas?

Ziema tuvojas lieliem soļiem un jūs vēlaties iegādāties jaunas radzētas riepas? Ja jā, vispirms jums jāņem vērā jūsu braukšanas paradumi uz sniegotiem ceļiem.

Radzētas riepas ir ieteicamas ja jūs braucat pa sekundārajiem ceļiem, pa autoceļiem, kas pastāvīgi ir pārklāti ar sniegu, vai lauku ceļiem. Tomēr, ja jūsu ikdienas maršruts ietver regulāri tīrītus autoceļus vai ja jūs braucat pilsētā, tad ir ieteicams izvēlēties tradicionālas ziemas riepas.

Radzētu riepu izvēle: veikals vai ražotājs?

Radzētas riepas nodrošina efektīvu bremzēšanu uz ledus segām. Taču, lai tās iegādātos, ir jāizvēlas starp diviem veidiem, kuriem katram ir savi plusi un mīnusi:

 • Radzētas riepas no veikala;
 • Radzētas riepas no ražotāja.

Vidējas kvalitātes jaunās radzētas riepas no veikala (tās sauc arī par radzējamām riepām) ir ekonomiskākas nekā ražotāja piedāvātās. Tomēr tās ir skaļākas un mazāk izturīgas. Veikali parasti izmanto mazāk efektīvas radzes, kas palielina berzi uz asfalta. Tas dabiski rada lielāku trokšņa līmeni.

Attiecībā uz ražotāja radzētajiem produktiem, tie piedāvā labāku veiktspēju. Tie ir videi draudzīgāki un mazāk bojā asfaltu, rada mazāk trokšņa un ir ilgāk izturīgi. Turklāt tie nodrošina augstāku sniegumu nekā veikala radzētas riepas. Ražotāja izmantotās radzes ir daudz izsmalcinātākas.

Ko izvēlēties? Mēs ļoti iesakām uzstādīt radzētas riepas tieši ražotnē uz jūsu transportlīdzekli, lai brauktu droši. To iegāde ir labāks ieguldījums, jo jūs tās izmantosiet vairākus gadus. Tas ilgtermiņā ļaus jums ietaupīt. Turklāt jūsu transportlīdzeklis ilgāk saglabāsies labā stāvoklī.

Cik bieži man jāmaina radzētas riepas?

Riteņi ir pastāvīgā kontaktā ar ceļu un nodrošina savienojumu starp to un transportlīdzekli. Riepas stāvoklis tieši ietekmē labu saķeri ar ceļu, transportlīdzekļa vadāmību un bremzēšanas attālumu.

Lai uzzinātu, kad jāmaina riepa, pietiek pārbaudīt nodiluma rādītāju, kas atrodas 1,6 mm dziļumā galvenajā rievas rievas. Ja tas ir sasniegts, tad ir jāveic nomaiņa. Ja to nedarīsiet, jūsu transportlīdzeklis tiks imobilizēts, un jūs riskējat saņemt sodu.

Jānorāda, ka zem 3 mm riepu saķere jau ir ievērojami samazināta. Tās var zaudēt kontaktu ar ceļu, kas ievērojami palielina akvaplanēšanas risku: slīdēšanu, kontroles zudumu, automašīnas nobīdi. Šādos apstākļos jūs riskējat apdraudēt savu un citu ceļu lietotāju dzīvību. Tāpēc ieplānojiet šo ziemai piemēroto riepu nomaiņu, tiklīdz sākat pamanīt pirmās nodiluma pazīmes.

Cik ilgi kalpo radzētas riepas?

Zināt precīzu radzēto pneimatiku kalpošanas laiku ir neiespējami. To mūža ilgums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp sniegotu ceļu stāvokļa, dizaina tehnoloģijas, laika apstākļiem, braukšanas stila, apkopes, izmantošanas biežuma utt.

Kopumā, pēc 5 gadu lietošanas, riteņiem jāveic rūpīga pārbaude profesionāļa veiktā. Drošības nolūkos ieteicams neizmantot riepas ilgāk par 10 gadiem, pat ja tās šķiet vēl lietojamas. Tas ir jūsu drošības labā!

Kā ietaupīt uz radzētām riepām?

Vai vēlaties pagarināt savu automašīnas radzēto riepu kalpošanas laiku? Ja jā, tad ir iespējams samazināt to nodiluma ātrumu, ievērojot dažus padomus.

Vispirms jums jādomā par to, kā pienācīgi tos uzturēt. Uzmanieties par riepu spiedienu un rievas nodilumu. Jums arī jāpārbauda riepu ģeometrija (paralēlisms un balansēšana) vismaz reizi mēnesī, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Tālāk jums jāzina, ka jūsu braukšanas stils var izraisīt riepu ātrāku vai lēnāku nodilumu. Pārāk ātra braukšana, strauja bremzēšana un pēkšņi starti ir prakses, kas priekšlaicīgi bojā jūsu radzētās riepas.

Kādas ir priekšrocības, iegādājoties radzētas riepas tiešsaistē?

Radzēto riepu iegāde tiešsaistē ir labs veids, kā tās iegūt par labāko cenu. Turklāt jums ir pieejama plaša produktu klāsta, no kuriem varat izvēlēties bez ierobežojumiem. Tas ne vienmēr ir iespējams fiziskos veikalos.

Tiešsaistē jums ir iespēja apskatīt iepriekšējo klientu atsauksmes un komentārus (gan pozitīvus, gan negatīvus) pirms veicat pirkumu. Tas arī ļauj jums labāk iepazīt produktu pirms tā iegādes. Jūs varat iegūt informāciju par radzēto riepu reālo kalpošanas laiku, komfortu, ko tās sniedz utt.

Kā uzstādīt tiešsaistē iegādātās riepas?

Tāpat kā fiziskā veikala, arī tiešsaistes veikals var piedāvāt riepu montāžas pakalpojumu. Veicot pirkumu mūsu komandā, mūsu garāžu tīkls ir pieejams, lai palīdzētu jums uzstādīt jaunās riepas. Mēs nodrošinām riepu piegādi uz jūsu izvēlēto partneri. Pēc piegādes šis partneris nekavējoties sazināsies ar jums, lai vienotos par tikšanās laiku.

Ko atcerēties? Ziemā radzētas riepas ir praktisks risinājums labākai saķerei uz slideniem vai apledojušiem ceļiem. Tās garantē drošību, labāku ceļa saķeri un braukšanas komfortu. Riepulideris.lv piedāvā plašu augstākās kvalitātes radzēto riepu kolekciju. Izvēlieties tās tagad un izbaudiet labākās tirgus cenas.

LiveChat
Whatsapp Messenger