Meklēšana pēc izmēriem

Legādāties vissezonas riepas

Autovadītāji aizvien biežāk iegādājas vissezonas riepas. Vissezonas riepas nodrošina uzticamu sniegumu, un to universālās iespējas ļauj autovadītājiem braukt droši visu gadu.

Vissezonas riepas būs jūsu ideālais partneris uz ceļa, ja parasti braucat reģionā, kur temperatūra ir diapazonā no 0 °C līdz +20 °C.

Ārpus šī temperatūras diapazona riepas turpina labi darboties, tomēr to sniegums nebūs tik labs kā ziemas riepām, ja temperatūra ir zemāka par 0 °C, vai vasaras riepām, ja temperatūra pārsniedz 20 °C.

Tomēr šī snieguma atšķirība nav būtiska.

Vai vissezonas riepas atļauts lietot ziemā?

Vissezonas riepas, kas marķētas ar 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake), ir sertificētas lietošanai sniegā tāpat kā ziemas riepas.

Kādas vissezonas riepas izvēlēties?

Vissezonas riepas kļūst arvien populārākas un katru gadu to pārdošanas apjomi pieaug. Tālāk redzams populārāko riepu saraksts:

 • Michelin CrossClimate
 • Goodyear Vector 4seasons GEN-2
 • Nokian Weatherproof
 • Uniroyal AllSeasonExpert
 • Hankook Optimo 4S
 • Vredestein Quatrac 5
 • Hankook Kinergy 4S H740
 • Pirelli Cinturato All Season

Visbiežāk meklētie izmēri:

Ļoti izplatīts Amerikas kontinentā, kur tas pirmo reizi parādījās, 4 sezonu riepas arvien vairāk un veiksmīgāk iekļaujas Eiropas autovadītāju ikdienā. Riepu ražotāji tos prezentē kā labu alternatīvu, lai izvairītos no vasaras un ziemas riepu maiņas. Bet cik patiesībā vērtīgas ir šīs riepas? Kā tās atšķiras no citiem labāk zināmiem modeļiem? Kā atpazīt 4 sezonu riepas? Ar Riepulideris.lv jums ir atbildes uz visiem jautājumiem, ko jūs uzdodat!

Kas ir 4 sezonu riepa?

Jūs to atradīsit tirgū ar daudziem nosaukumiem: All Season riepa, All Weather riepa, 4S riepa, jaukta riepa, visu sezonu riepa, visu laika apstākļu riepa... Visi šie nosaukumi apzīmē hibrīdriepu, kas atrodas starp standarta "vasaras" riepām un ziemas riepām. Tātad tas ir alternatīvs risinājums, ko ražotāji piedāvā autovadītājiem, kuri vēlas braukt visu gadu bez riteņu maiņas.

Lai 4S riepa būtu efektīva, gumijas maisījums, kas tiek izmantots tās izgatavošanai, aizņem gan vasaras riepas stingrību, gan ziemas riepas elastību. Arī protektora dizains tiek izstrādāts, lai nodrošinātu optimālu saķeri, neatkarīgi no tā, vai segums ir sauss, mitrs vai apledojis.

4 sezonu riepas nodrošina interesantas snieguma rādītājus:

 • Sausā segumā
 • Mitrā segumā (ziemas vai vasaras apstākļos)
 • Apkaltušā un apledojušā segumā

Kā atpazīt visu sezonu riepu?

Lai identificētu jauktu riepu, pirmā lieta, kas jādara, ir pārbaudīt, vai uz sāniem ir uzlikts "Četru sezonu", "All Weather", "All Season" vai "4S" attēls. Ir vairāki ražotāju marķējumi, kas norāda, ka riepa ir 4 sezonu riepa, šeit atrodiet riepu marķējumu sarakstu.

Turklāt visu sezonu riepām bieži ir M+S marķējums (Mud and Snow jeb Dubļi un Sniegs), un dažreiz tajās var atrast arī kalnu ieskautu sniegpārslu (3 Peak Mountain Snow Flake jeb 3PMSF simbols, kas parasti ir paredzēts ziemas riepām). Šie dažādie simboli informē jūs, ka jūsu 4S riepas sniegs labu sniegumu ziemas apstākļos. Salīdzinājumā ar parasto riepu, tās var piemēram samazināt bremzēšanas attālumu uz sniega un ledus par 7%.

Visu sezonu riepa gandrīz pilnībā atkārto ziemas riepas protektoru, tās rievu ir vairāk un tās ir izteiktākas tās centrālajā daļā. Lameles veicina ūdens izvadīšanu. Neskatoties uz līdzībām, kas pastāv starp abu riepu veidu gumijas protektoru, visu sezonu riepa ir mazāk mīksta nekā ziemas riepa. Tās sastāvdaļas tiek pētītas, lai tās varētu pielāgoties gan ziemai, gan vasarai, gan starpsezonai. Tātad tā nebūs tik cieta kā vasaras riepa, bet mazāk mīksta nekā ziemas riepa.

Jauktās riepas arvien vairāk saņem "3PMSF" apstiprinājumu

Viens no mūsu kataloga galvenajiem modeļiem ir Michelin Crossclimate. Tas ir viens no pirmajiem jauktajiem modeļiem, kas saņēma 3PMSF apstiprinājumu. Šī piedāvājuma panākumi ir noveduši pie tā, ka arī citi ražotāji tirgū piedāvā 4 sezonu riepas ar 3PMSF apstiprinājumu.

Tādējādi, starp Crossclimate konkurentiem var minēt Weatherproof no Nokian vai Vector 4 Season GEN 2 no Goodyear. Tas pats attiecas uz All Season Expert 2 riepu no ražotāja Uniroyal, Pirelli Cinturato All Season, un daudziem citiem mūsu kolekcijas modeļiem.

Kādas ir 4 sezonu riepu priekšrocības?

Pirmā 4S riteņu priekšrocība ir finansiāla. Ar All Season riepām jūs samazināt izmaksas, kas saistītas ar gumijas glabāšanu un riepu maiņu 2 reizes gadā.

Turklāt, pat ja ziemas + vasaras riepu kombinācija nav ieteicama, jūs varat apvienot vasaras vai ziemas riepu komplektu ar 4 sezonu riepu komplektu.

Vēl viena šādu riepu veidu priekšrocība ir to daudzpusība, ko nodrošina to izstrāde. Tie parasti ir mazāk jutīgi pret aquaplaning un nodrošina optimālu riteņu saķeri uz sniega. Tie spēj nodrošināt optimālu braukšanas komfortu gan vasarā, gan ziemā. Šie modeļi ir efektīvāki nekā ziemas riepas skaistās sezonās. Tāpat, salīdzinot ar vasaras riepām, tie nodrošina labāku pieredzi uz apledojušām virsmām.

Visu sezonu riepu trūkumi

Neskatoties uz iepriekš minētajām priekšrocībām, jums jāņem vērā daži četru sezonu riepu ierobežojumi, lai tos pareizi izmantotu.

To pirmā vājība ir tā, ka to sniegums, lai gan pareizs, nekad nav izņēmuma. Citiem vārdiem sakot, sasalšanas laikā vai ekstremāli aukstos apstākļos ziemas riepa būs efektīvāka. Ja jūsu 4 sezonu riepa var pielāgoties jebkāda veida laikapstākļiem, tomēr ir jāpieņem īpaši pasākumi, ja plānojat doties uz kalniem vai dzīvojat vietā, kas ir īpaši pakļauta sasalšanai. Tas pats attiecas uz vasaru. Piemēram, tie reti spēj konkurēt ar standarta riepām attiecībā uz bremzēšanas attālumu uz sausa seguma.

Turklāt var arī konstatēt, ka All Weather riepas vasarā nodilušākas ātrāk, jo to gumija ir mīkstāka. Bet, ņemot vērā, ka tās tiek izmantotas visu gadu, šis nelielais trūkums tiek ātri kompensēts.

Var arī minēt, ka piedāvājums nav tik plašs kā vasaras vai ziemas modeļiem. Bet, lai jums būtu vieglāk, Riepulideris.lv piedāvā plašu klāstu par pieņemamām cenām.

Kam paredzētas 4 sezonu riepas?

Lielākā daļa Eiropas autovadītāju turpina izmantot vasaras riepas visu gadu. Tomēr tie ziemā ir maz efektīvi un var izraisīt smagas avārijas. Riteņi, kas aprīkoti ar 4 sezonu riepām, ir patiesi drošības ieguvums. Tās ir īpaši ieteicamas, ja:

 • Jūs dzīvojat reģionā, kur klimatiskie apstākļi ir mēreni (ar maz vai bez sniega un ar neekstrēmām vasaras temperatūrām).
 • Jums ir ierobežots budžets un vēlaties izvairīties no divu riepu komplektu iegādes un maiņas katru sezonu.

Ja jūs nedzīvojat kalnu reģionā un reti apmeklējat sniegotas zonas, jūs varat saglabāt savas 4S riepas. Tomēr ir ieteicams sagatavot sniega ķēdes gadījumam, ja ceļš būtu grūti izbraucams.

Braukšanas padoms

Visu sezonu gumijas nodrošina labu sniegumu, ja zina, kā tās izmantot. Lai izmantotu savu ieguldījumu, pieņemiet mīkstu braukšanas stilu. Izvairieties no straujām paātrinājumiem un bremzēšanas. Tādējādi jūs izvairīsieties no pārāk ātras 4S riepu nodiluma.

Kā ir ar All Season riepām kempinga automašīnām?

25% kempinga automašīnu īpašnieku apmeklē ideālas ziemas sporta destinācijas ar savu transportlīdzekli. Ja jūs esat viens no tiem, parasti 4S riepas būs pietiekamas. Jums nevajadzēs sniega riepas. Tomēr jūsu izvēlei jābūt rūpīgākai attiecībā uz aizmugurējo riteņu slodzes indeksu. Tie bieži vien uzņem lielāku svaru, jo lielākā daļa kempinga automašīnas aprīkojuma atrodas aizmugurē.

Jūs varat piemēram izvēlēties 4 sezonu riepas Agilis CrossClimate. To zvaigžņu formas protektors nodrošina perfektu saķeri uz sausa seguma, vienlaikus optimāli izvadot ūdeni. Šī riepa, kas ir sertificēta ar 3PMSF, ietver 3 dažādas gumijas, lai pielāgotos jebkāda veida laika apstākļiem, vienlaikus pielāgojoties lielām slodzēm, ko parasti uzņemas kempinga automašīna. Pieejamas 15, 16 un 17 collu izmēros, tās tiek piedāvātas par simts eiro gabalā.

Atcerieties, ka 3PMSF apstiprinājums nebrīvina jūs no metāla vai kompozīta ķēžu uzstādīšanas zonās, kur tas ir obligāti. Francijā B26 ceļa zīme var informēt jūs par nepieciešamību uzstādīt sniega ķēdes pirms braukšanas pa ceļu.

Ko galu galā atcerēties par 4 sezonu riepām?

Īsts kompromiss, apvienojot citu riepu veidu īpašības, All Season riepas ir lieliskas alternatīvas autovadītājiem, kuri nedzīvo reģionā, kur ziemas un vasaras ir ekstrēmas. Ja ir reti, ka jūsu braukšanas maršruti ir sniegoti, izvēlieties no dažādiem modeļiem, ko mēs pārdodam, lai izvairītos no riepu maiņas, kad iestājas vasaras un ziemas sezonas.

Ja jums vēl ir šaubas par riepu izvēli, skatiet mūsu skaidrojošo video:

LiveChat
Whatsapp Messenger