Meklēšana pēc izmēriem

Legādāties ziemas riepas

Ja temperatūra nokrītas zem +7 °C, ziemas riepas nodrošinās labāku sniegumu nekā vasaras riepas.

Ziemas riepu gumija ir īpaši izstrādāta, lai nodrošinātu sala izturību un uzturētu izcilu saķeri un stabilitāti smagos klimata apstākļos: apledojuma, sniega, negaisa gadījumā u.tml. Temperatūrā no +7 °C līdz -40 °C riepas protektors nesacietē, un jūs varēsiet turpināt braukt droši.

Kādas ir ziemas riepu priekšrocības?

Papildus īpašajam gumijas materiālam, protektora kanāli ir dziļāki, un riepai ir papildu lameles, kas ļauj optimizēt sniegumu temperatūrā, kas zemāka par 7 °C:

 • Samazināts bremzēšanas ceļš.
 • Labāka saķere ar apsnigušu, apledojušu vai slidenu ceļu.
 • Labāka stabilitāte.
 • Labāka vadāmība.
 • Mazāks akvaplanēšanas risks.

Ko apzīmē 3PMSF un M+S marķējums?

Marķējums 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake) ir vienīgais sertifikācijas veids, kas garantē ziemas riepu sniegumu un garantē atbilstību tiesību aktiem, ja noteiktā periodā paredzēta obligāta ziemas riepu lietošana.

Marķējums M+S apzīmē "mud" un "snow" (dubļi un sniegs), tas norāda, ka riepas var lietot sarežģītos klimata apstākļos, tomēr šīs riepas nav sertificētas kā "ziemas riepas".

Visas 3PMSF riepas ir marķētas kā M+S.

Vai iespējams izmantot pazeminātu ziemas riepas ātruma indeksu?

Jā, jums ir tiesības par vienu burtu samazināt ātruma indeksu, salīdzinot ar jūsu vasaras riepām. Piemēram, ja jūsu vasaras riepu izmērs ir 205/55 R16 91V, jūs varat izmantot ziemas riepas ar izmēru 205/55 R16 91H.

Taču jūs nevarat mainīt slodzes indeksu.

Kādas ziemas riepu markas iegādāties savam automobilim?

Lielākā daļa ražotāju piedāvā arī ziemas riepas, tālāk redzams populārāko marku saraksts:

 • Dunlop Winter Response 2
 • Michelin Alpin 5
 • Aeolus SnowAce 2 AW08
 • Kumho WinterCraft WP51
 • Sava Eskimo S3+
 • Goodyear UltraGrip 9
 • Hankook i*cept RS 2 W452
 • Vredestein Snowtrac 5
 • Yokohama W.drive V905
 • Falken Eurowinter HS01
 • Firestone Winterhawk 3
 • Nokian WR D4

Visbiežāk meklētie izmēri:

Sniega ķēdes

Lai garantētu drošu braukšanu pa sniegotiem ceļiem, RiepuLīderis piedāvā plašu sniega ķēžu klāstu par zemām cenām.

Apskatīt ķēdes

Komplekts diski + riepas

Jūsu komfortam un drošībai RiepuLīderis piedāvā komplektu "ziemas riepas + diski" par zemām cenām.

Izveidot komplektu

Mūsu ieteikumi

Sākot ar 1. decembri, automobili obligāti nepieciešams aprīkot ar ziemas riepām, kas ziemas apstākļos uzrāda labāku veiktspēju un ir uzticamākas.

Kad pirmās sniega pārslas sāk krist, ceļš kļūst balts un pārvēršas par īstu slidotavu. Tad kļūst grūti saglabāt labu ceļa turēšanu ar parastajām riepām. Lai izvairītos no jebkādām neērtībām, jums jāaprīko savs transportlīdzeklis ar vispiemērotākajām riepām šim gadalaikam: ziemas riepām. Kas tas ir? Kādēļ tās ir noderīgas? Kā jūs varat izdarīt labu izvēli? Mēs visu izskaidrosim šajā rokasgrāmatā.

Kas ir ziemas riepa?

Riepas tiek sertificētas kā «ziemas», ja tās atbilst visām prasībām efektīvai un drošai lietošanai ziemas periodā. Konkrēti, tās ir riepas, kuru ceļa turēšanas veiktspēja ir augstāka nekā vasaras riepām, kad ir auksts (temperatūras zemākas par 7°C), ir lietus, sniegs vai slēdējs.

Nav nevienas Francijas regulas, kas jūs piespiedu kārtā obligētu braukt ar šiem aprīkojumiem ziemas periodā. Tomēr to lietošana ir ļoti ieteicama, kad temperatūras sāk krist zem 7 grādiem. Tāpēc domājiet par to, lai aprīkotu sevi, vēlams starp oktobri un martu, it īpaši, ja dzīvojat kalnu rajonā.

Parasti ražotāji iesaka transportlīdzekļu īpašniekiem veikt maiņu, kad tiek pārslēgts uz ziemas laiku. Patiesībā, galvenokārt jāpaļaujas uz laika apstākļiem.

Kā atpazīt ziemas riepu?

Ziemas riepas ir viegli atpazīstamas. Jūs noteikti jau esat pamanījuši norādi «M+S» uz dažām riepām. Šis angļu valodas apzīmējums (mud + snow) nozīmē franču valodā «dūņas + sniegs». Tas ir obligāts sertifikāts ziemas riepām. To var atrast arī uz dažiem vasaras riepu modeļiem.

Tātad, ne visi produkti, kuriem ir šī marķējuma zīme, ir paredzēti lietošanai aukstā laikā. Modeļi, kas patiešām ir piemēroti ziemas apstākļiem, ir tie, kas atbilst 3PMSF standartam (3 Peaks Mountain Snow Flake). 3PMSF marķējuma riepas ir īpaši izstrādātas, lai izturētu aukstumu, sniegu un slēdēju. Tās ir īsti ziemas aprīkojumi, kas īpaši izstrādāti, lai ļautu jūsu transportlīdzeklim braukt, kad laiks ir auksts un mitrs. Tos viegli identificē pēc 3 kalnu virsotņu attēla, kas ieskauj sniega pārslu, kas iegravēta to sānos.

Retāk sastopami produkti, kuriem ir norāde ICE (Ziemeļu riepas), ir arī piemēroti ekstremāliem aukstuma apstākļiem. Tos parasti var atrast Ziemeļeiropas reģionos. Tie ir efektīvāki nekā 3PMSF sertificētie modeļi. Ja vēlaties uzzināt vairāk par riepu marķējumu, varat apskatīt mūsu rakstu par šo tēmu.

Kāpēc lietot ziemas riepas?

Braukšana ar sniega riepām ir izdevīga vairāku iemeslu dēļ. Viens no svarīgākajiem ir braukšanas drošība. Pateicoties to gumijas sastāvam, ziemas riepas nekļūst cietas, kad sajūt aukstumu. Tādējādi tās nodrošina labāku pieķeršanos ceļam un ļoti labu bremzēšanu uz sniega vai sasaluša ceļa seguma. Gan straujos līkumos, gan taisnās trases daļās, jums būs ļoti laba braukšanas komforta sajūta.

Turklāt, šo aprīkojumu lietošana, kas ir piemērots zemām temperatūrām un sniegam, ļauj pagarināt jūsu vasaras riepu kalpošanas laiku. Tie tendēti daudz ātrāk nolietoties, ja tie tiek izmantoti ziemā. Saglabājot tos siltā garāžā šajā periodā katru gadu, jūs ietaupīsiet naudu.

Dažādi ziemas riepu veidi un to lietošana

Ziemas riepas ir pieejamas trīs dažādās kategorijās. Mēs atšķiram šādus modeļus:

 • Klasiskie
 • Augstas veiktspējas
 • Ziemeļu vai ar kniedēm

Lai izdarītu pareizu ziemas riepu izvēli, ir svarīgi zināt, kā darbojas katrs modelis.

Klasiskās ziemas riepas

Klasiskās ziemas riepas ir tās, kurām ir pamata sertifikācija (M+S). Ar to riepu protektoru un daudzajām lamelēm, tās nodrošina labāku saķeri uz slidenu ceļu. Tās labi piemērotas vieglajām automašīnām, SUV, 4x4, kā arī komerciālajiem transportlīdzekļiem.

Jūs varat izvēlēties šos riepu modeļus, ja ziemas temperatūras jūsu reģionā nav ekstrēmas. Parasti tie ir vispieejamākie.

Augstas veiktspējas modeļi

Augstas veiktspējas ziemas riepām ir daudz labākas īpašības nekā iepriekšējām. Parasti to sānos ir norāde 3PMSF.

Ar to pastiprināto saķeri, šīs ziemas riepas nodrošina, pat lielā ātrumā, lielisku ceļa turēšanu. Tām ir arī labākas bremzēšanas spējas, gan uz slēdēja, gan uz sniega.

Jūs varat izvēlēties šos riepu modeļus, ja ziemas temperatūras jūsu reģionā ir diezgan ekstrēmas. Tas ir garantija, ka jūsu transportlīdzeklis būs ikdienā lietojams.

Ziemeļu riepas vai ar kniedēm

Šeit ir ziemas riepu modeļi, kas ir piemēroti visekstrēmākajiem ziemas apstākļiem (līdz -40 °C). Tie nodrošina pilnīgu jūsu automašīnas vadību pat tad, ja ir daudz slēdēja vai ļoti bieza sniega. Tos ļoti viegli atpazīst pēc to protektora, kas ir pārklāts ar metāla kniedēm (no 100 līdz 500). Tieši pateicoties šīm kniedēm, tās ir tik efektīvas un labi pieķeras ceļam.

Tie ir piemēroti modeļi braucējiem, kuri dzīvo ģeogrāfiskajos rajonos, kur ir liels sniega daudzums.

Drošības apsvērumu dēļ nav atļauts braukt ātrāk par 90 km/h, kad šīs ziemas riepas ir uzstādītas uz transportlīdzekļa. Šī robeža samazinās līdz 60 km/h kravas automašīnām un transportlīdzekļiem, kas pārvadā bīstamas preces.

Kādi ir citi jūsu ziemas riepu izvēles kritēriji?

Lai izvēlētos veiktspējīgas riepas, nepietiek tikai ņemt vērā jūsu vajadzības vai budžetu. Jāņem vērā arī citi būtiski kritēriji:

 • Ātruma indekss;
 • Izmēri;
 • Eiropas etiķešu marķējumi.

Ātruma indekss

Ziemas sezonā likums ļauj jums lietot aprīkojumu, kam ir zemāks ātruma indekss (par vienu burtu mazāk) nekā jūsu transportlīdzeklim paredzētajām riepām.

Izmēri

Ir skaidrs, ka jums jāņem vērā jūsu oriģinālo riepu izmēri, kad nolēmāt uzstādīt citas. Tas ir pirmā informācija, ko jums jānorāda, lai veiktu pasūtījumu. Kā jūs varat noteikt savas riepas izmēru? Tās sānā jūs redzēsiet kaut ko līdzīgu šim piemēram: 225/55 R17.

Skaitlis 225 norāda riepas platumu milimetros. Norāde, kas atrodas pirms R, ir augstums, kas izteikts kā procentuālā daļa no platuma. Pēdējais skaitlis (šajā gadījumā 17), kas izteikts collās, informē jūs par jūsu riepas iekšējo diametru.

Jūs varat arī tieši atrast ražotāja ieteiktās oriģinālās vērtības jūsu automašīnas lietotāja rokasgrāmatā vai transportlīdzekļa durvīs.

Eiropas etiķešu marķējumi

Ja vēlaties aprīkot savu automašīnu ar labākajām ziemas riepām, jums jāatsaucas uz to marķējumiem. Riepu marķēšana Eiropā ir kļuvusi par pienākumu kopš 2012. gada novembra. Šo etiķešu ietvaros jūs iegūstat vērtīgu informāciju par ziemas riepu veiktspēju. Eiropas etiķetes informē par šādām trīs īpašībām:

 • Troksņa līmenis vai riepas ritošanas troksnis (decibelos);
 • Pieķeršanās pakāpe uz mitra ceļa (no A līdz F);
 • Ritošanas pretestība (no A līdz G), kas ietekmē degvielas patēriņu.

Cik ziemas riepas jāuzstāda labākai veiktspējai?

Atkarībā no jūsu budžeta, jūs varat izvēlēties uzstādīt tikai divas sniega riepas uz jūsu transportlīdzekļa ziemas sezonā. Tas būs jau labāk nekā nekas. Tomēr, lai iegūtu optimālas pieķeršanās un bremzēšanas veiktspēju uz ceļiem ziemā, ieteicams uzstādīt 4 ziemas riepas. Tas ļaus jums izvairīties no dažām ceļa turēšanas problēmām, kas ir ļoti biežas, ja uz viena transportlīdzekļa uzstāda dažāda veida riepas.

LiveChat
Whatsapp Messenger