Meklēšana pēc izmēriem

Kā pašam nomainīt motocikla vai kvadricikla riepu?

Lai ietaupītu dažus eiro, varat apsvērt iespēju riepas nomainīt pašam, taču jābūt piemērotam aprīkojumam. Samērā viegli var nomainīt motocikla vai kvadricikla riepu, taču nekādā gadījumā pats nemainiet automobiļa riepu, jo jūs riskējat sabojāt vai nu riepu, vai disku.

Nepieciešamais aprīkojums

Lai veiktu pašrocīgu riepas montāžu, svarīgi izmantot pareizos darbarīkus:

  • ventiļa serdeņa izņemšanas instruments: serdenis ir nelielā metāla detaļa ventiļa iekšpusē;
  • riepas saspiedējs: palīdzēs atdalīt riepu no diska;
  • 3 diska aizsardzības atloki;
  • 3 riepu montāžas lāpstiņas;
  • riepu montāžas krēms un ziepes;
  • balansētājs.

Riepas noņemšana

Pirmais solis ir strauja gaisa izlaišana no riepas. Lai to izdarītu, atliek ar izņemšanas instrumenta palīdzību izņemt ventiļa serdeni.

Pēc tam varat novietot riepu uz saspiedēja, lai no abām pusēm atdalītu riepu no diska. Ja jums nav saspiedēja, varat atdalīšanu veikt ar pietiekami lielām montāžas spīlēm vai hidraulisko presi.

Kad pārrauta riepas sakļaušanās vieta ar disku, ieziediet abas riepas puses ar smērvielu vai ziepēm, lai atvieglotu tās noņemšanu.

Lai noņemtu riepu no diska, izmantojiet montāžas lāpstiņas, vienlaikus aizsargājot disku pret bojājumiem ar diska aizsardzības atlokiem. Novietojiet atlokus uz diska un celiet riepu ar montāžas lāpstiņu palīdzību. Atkārtojiet darbību tik ilgi, cik nepieciešams — līdz esat noņēmis riepas pirmo malu.

Lai noņemtu otru malu, veiciet tās pašas darbības, tikai no diska iekšpuses.

Riepas montāža

Vēlreiz ieziediet disku un arī jauno riepu. Pirmo riepas sānu uz diska uzlikt būs samērā viegli — 3/4 no tā varēsiet uzspiest ar vieglām kustībām, bet atlikušo 1/4 uzlieciet ar montāžas lāpstiņas palīdzību.

Lai uz diska uzliktu otru sānu, izmantojiet vairākas montāžas lāpstiņas, vienlaikus izdarot spiedienu uz riepas ar ceļgalu vai izmantojot citas personas palīdzību.

Tiklīdz riepa pilnībā uzmontēta uz diska, ar ventiļa serdeņa izņemšanas instrumentu ievietojiet tajā ventili.

Pēdējais posms — novietojiet riepu uz diska un stipri to piepūtiet, līdz atskanēs divas klakšķošas skaņas. Šī skaņa liecina par to, ka riepa pareizi sakļāvusies ar disku.

Atliek riepu piepūst līdz vajadzīgajam spiedienam, un, ja nepieciešams, veikt balansēšanu.


LiveChat
Messenger