Meklēšana pēc izmēriem

Legādāties pastiprinātās riepas

Pastiprinātās vai EXTRA LOAD (XL) riepas ir paredzētas smagajiem transportlīdzekļiem vai īpaši jaudīgiem motorizētajiem transportlīdzekļiem. Pastiprināto riepu sāni ir cietāki nekā klasiskās riepas, kas marķētas kā "SL" (Standard Load – standarta slodze). Sānu cietība ļauj izturēt paaugstinātu slodzi, spiedienu un nospriegojumu.

Kā atpazīt pastiprinātu riepu?

Pastiprinātajai riepai uz sāniem ir specifisks marķējums, piemēram: REINF, REINFORCED, XL, EXTRA LOAD, XLD, RFD vai RF. Standarts "XL" pēdējā laikā nomaina visus pārējos standartus.

Ko nozīmē uz riepas redzamais marķējums XL?

"XL" nozīmē "Extra Load", proti, tas norāda, ka attiecīgā riepa var izturēt palielinātu svaru un palielinātu spiedienu.

Kādas ir pastiprināto riepu priekšrocības?

 • Ilgāks kalpošanas mūžs.
 • Uzlabota izturība pret triecieniem.
 • Uzlabota transportlīdzekļa vadāmība.
 • Uzlabota saķere un jauda.
 • Uzlabota pretestība pret mehānisko slodzi: paātrinājumu, bremzēšanu, augstu ātrumu, straujiem pagriezieniem.

Kādi ir pastiprināto riepu mīnusi?

 • Trokšņa līmeņa pieaugums par apmēram 1 dB.
 • Kustības pretestības spēka pieaugums, kas izraisa nelielu patēriņa pieaugumu.
 • Riepas svara pieaugums un līdz ar to teorētiski arī degvielas patēriņa pieaugums.
 • Teorētiski šīs riepas varētu būt mazāk komfortablas, tomēr šī atšķirība vairākumam ražotāju nav pamanāma.

Kādas pastiprinātās riepas iegādāties savam automobilim?

Vasaras pastiprinātās riepas:

 • Continental SportContact 6
 • Michelin Pilot Super Sport
 • Michelin Pilot Sport 4S
 • Bridgestone Potenza S001
 • Pilot Alpin PA4
 • Pirelli Pzero
 • Toyo Proxes Sport
 • Yokohama Advan Sport V105
 • Falken Azenis FK510
 • General Tire Altimax Sport
 • Semperit Speed-Life 2

Ziemas pastiprinātās riepas:

 • Hankook Winter I*Cept evo2 W320
 • Continental ContiWinterContact TS830P
 • Continental ContiWinterContact TS860S
 • Pirelli Winter Sottozero 3
 • Michelin Pilot Alpin PA4
 • Pirelli W270 Sottozero Serie II
 • Toyo Snowprox S954
 • Vredestein Wintrac Xtreme S
 • Nankang SV-3 Winter

Visbiežāk meklētie izmēri:

Pastiprinātās riepas ir nepieciešamas dažiem sporta automobiļiem, apvidus automobiļiem, jaudīgām sedaniem vai komerctransportam. Šīs riepas iztur lielāku slodzi un spiedienu nekā citas.

Kādas ir pastiprināto riepu īpašības?

Pastiprināta riepa ir aprīkojums, kas paredzēts lielākas slodzes un piepūšanas spiediena izturēšanai nekā ražotājs ir ieteicis standarta versijai noteiktam izmēram. Lai labāk izprastu, par ko ir runa, apskatīsim piemēru ar riepu izmēru 205/55 R16. Pēc noklusējuma šī izmēra standarta riepām (SL) ir slodzes indekss 91, kas nozīmē maksimālo atbalstāmo svaru 615 kg. Bet pastiprinātajām versijām šis indekss ir palielināts līdz 94, kas nozīmē, ka riepa var izturēt maksimālo slodzi 670 kg. Atbalstītais spiediens arī palielinās no 2,5 līdz 2,9 bāriem.

Pastiprinātās riepas raksturo:

 • Rūpīgi noteikts slodzes spējas indekss, ko izstrādājuši ražotāji sadarbībā ar ETRTO (Eiropas Riepu un Disku Tehniskās Organizācijas) ekspertiem;
 • Pastiprināta protektora josla;
 • Konstrukcija, kas ietver ļoti izturīgus materiālus.

Pastiprinātās riepas var atpazīt pēc īpašās marķējuma, kas atrodas uz to sāna: Extra Load (XL), Reinforced (REINF), RF, RFD, vai EXL. Pirmā uzraksta versija ir visbiežāk sastopamā tirgū. Tā pakāpeniski aizstāj citas, kas kļūst arvien retākas.

Kādas ir pastiprināto riepu priekšrocības?

Ņemot vērā to īpaši izturīgo struktūru, pastiprinātās riepas piedāvā daudz priekšrocību autovadītājiem. Šeit ir dažas no tām.

Ilgmūžība

Pastiprinātās riepas komponenti ir izturīgāki nekā SL riepu komponenti. Tādēļ, izmantojot tās vienādi, XL gumijas loģiski ir daudz ilgākā mūža nekā standarta gumijas. Šīs riepas pat var nobraukt vairāk kilometru, nerādot bojājumu vai nodiluma pazīmes. Atšķirībā no standarta kolēģiem, pastiprinātās riepas ir aprīkojums, kas piemērots ļoti intensīvai lietošanai. Jums vienkārši jāievēro ražotāja ieteiktās gaisa spiediena norādes, un viss ir kārtībā.

Izturība

Kā norāda to nosaukums, riepas ar pastiprinātām joslām ir ārkārtīgi izturīgas. Tās var bez problēmām izturēt dinamiskus triecienus, kas parasti notiek, kad transportlīdzeklis strauji tuvojas trotuāram vai jebkurai citai virsmai, kas nav vienā līmenī ar ceļa segumu. Tādējādi šādās situācijās ir ievērojami samazināts skrāpējumu vai griezumu risks.

XL gumijas arī ļoti labi iztur mehāniskās slodzes, kas ir raksturīgas braukšanai: strauji līkumi, pēkšņas bremzēšanas, paātrinājumi…

Augstas veiktspējas braukšanas ziņā

Pastiprinātās riepas piedāvā augstas klases veiktspēju trauksmes un saķeres ziņā. To stingrā struktūra pozitīvi ietekmē automašīnas uzvedību dažādās situācijās (galvenokārt bremzēšanā un līkumos), kas optimizē tās stabilitāti. Beidzot, XL riepas nodrošina arī efektīvu automobiļa jaudas pārnesumu uz ceļu.

Tas viss ļauj vadītājam labāk kontrolēt savu automašīnu un tādējādi nodrošina labu ceļa saķeri un optimālu braukšanas komfortu.

Kad vajadzētu izvēlēties pastiprinātās riepas?

Ir svarīgi zināt, kad pastiprinātās riepas ir vērts iegādāties, jo ne visiem transportlīdzekļiem tās ir nepieciešamas.

Pastiprinātās riepas ir ieteicamas tad, ja bieži braucat ar smagām kravām: preces, pasažieri… Šajā gadījumā XL gumiju izmantošana ļaus jums izvairīties no biežas riepu maiņas. Šis padoms parasti attiecas uz transporta līdzekļiem, universāļiem un furgoniem.

Šīs riepas ir arī ieteicamas autovadītājiem, kuriem ir transportlīdzekļi ar ļoti jaudīgu motoru. XL riepas īpaši palīdzēs labāk kontrolēt automašīnu līkumos un galvenokārt labāk paātrināties.

Lai uzzinātu, vai jūsu transportlīdzeklim jābrauc tikai ar pastiprinātām riepām, atsaucieties uz tā lietošanas rokasgrāmatu. Tajā atradīsiet visu nepieciešamo informāciju par automašīnas homologāciju.

Kādi ir kritēriji, kas jāņem vērā, izvēloties labas pastiprinātās riepas?

Tāpat kā jebkura cita veida riepu izvēle, arī pastiprināto riepu izvēle nedrīkst notikt nejauši. Jums obligāti jāņem vērā daži elementi:

 • Jūsu sākotnējo gumiju izmēri;
 • Tehnoloģija, kas iekļauta riepā;
 • Riteņa ritošās pretestības;
 • Ražotāja slava;
 • Sezona…

Šeit ir viss, kas jums jāzina par katru no šiem kritērijiem.

Izmēri

Pārāk platu vai augstu jaunu riepu uzstādīšana var negatīvi ietekmēt jūsu braukšanas komfortu. Tāpēc ir svarīgi ņemt vērā jūsu oriģinālo riepu izmērus, izvēloties jaunās pastiprinātās riepas, it īpaši, ja pirmo reizi vēlaties veikt nomaiņu.

Lai atrastu ražotāja ieteiktos izmērus jūsu riepām, konsultējieties ar transportlīdzekļa lietošanas rokasgrāmatu. Šo informāciju varat atrast arī jūsu degvielas pildīšanas lūkā.

Protams, iespējams, ka izvēlaties alternatīvus izmērus, lai aizstātu vecās riepas. Bet šajā gadījumā pārliecinieties, ka ievērojat transportlīdzekļa ražotāja noteiktās robežas (marges).

Tehnoloģija

Riepu ražotāji pastāvīgi attīsta jaunas tehnoloģijas, lai uzlabotu savu produktu veiktspēju uz ceļiem. Tāpēc, pirms veicat pastiprinātās riepas pirkumu, nevilcinieties uzzināt par tehnoloģijām, kas tajā iekļautas. Tas ļaus jums saprast, vai izvēlētais produkts patiešām atbildīs jūsu vajadzībām.

Piemēram, daži ražotāji savā aprīkojumā iekļauj tehnoloģijas, kas optimizē transportlīdzekļa bremzēšanas veiktspēju uz slapjiem ceļiem. Šāda veida riepa jums būs īpaši piemērota, ja bieži braucat lietainā laikā.

Citi dizaineri piedāvā riepas, kas ir izturīgas pret caurduršanu, pateicoties pašaizsprostošanās tehnoloģijai. Ja jūsu darba dēļ veicat ļoti garus braucienus, šāda veida riepas var būt ļoti noderīgas. Tās piemēram varētu novērst situāciju, kad pēc caurduršanas atrodaties bloķēts kādā izolētā vietā.

Kā identificēt riepā iekļautās tehnoloģijas? Parasti šī informācija atrodama produkta apraksta tekstā (ja pirkums tiek veikts tiešsaistē). Ja rodas šaubas, varat arī lūgt pārdevējam sniegt sīkāku informāciju.

Ritošās pretestības

Riepas ritošās pretestības norāda uz enerģiju, kas tiek patērēta, lai uzturētu to kustībā (pastāvīgā ātrumā), kad tā ir saskarē ar zemi. Tā ir cieši saistīta ar protektora biezumu. Jo lielāks ir protektora biezums, jo lielāka būs ritošās pretestības, kas izraisīs ļoti lielu degvielas un enerģijas patēriņu.

Ņemot vērā, ka pastiprinātām riepām dabiski ir biezākas pleces, ir svarīgi pārbaudīt, vai izvēlētais modelis nodrošina zemu ritošās pretestības. Kā to uzzināt? Jums vienkārši jāpārbauda produkta tehniskā specifikācija.

Ražotājs

Izvēloties riepu, ir svarīgi neaizmirst par ražotāju. Parasti riepas zīmols daudz ko pasaka par tās kvalitāti. Lai būtu pārliecināts, ka iegūsiet augstākās kvalitātes riepas, kas atbildīs jūsu prasībām un nodrošinās drošu braukšanu, izvēlieties visatzītākos ražotājus: PIRELLI, MICHELIN, HANKOOK, CONTINENTAL, BRIDGESTONE, GOODYEAR

Izvēloties pastiprinātās riepas, dodiet priekšroku šo lielo zīmolu produktiem, jo tie parasti iekļauj jaunākās nozares inovācijas. Tas ir svarīgs veiktspējas garantijas aspekts.

Atkarībā no jūsu vajadzībām un budžeta, varat izvēlēties arī mazāk pazīstamus zīmolus, kas tomēr piedāvā arī labas kvalitātes aprīkojumu.

Sezona

Pastiprinātās riepas nav obligāti visu sezonu riepas, kas paredzētas izmantošanai visu gadu. Ir pieejamas XL gumijas gan ziemai, gan vasarai. Jums tas jāņem vērā, izvēloties riepas. Izvēlieties riepas, kas ir piemērotas katrai sezonai atbilstošiem laika apstākļiem, lai nodrošinātu optimālu braukšanas komfortu.

Riepulideris.lv, jūsu augstas klases pastiprināto riepu piegādātājs

Katram automobiļa īpašniekam, kurš vēlas nomainīt riepas, Riepulideris.lv piedāvā vairāk nekā 10 000 dažādu zīmolu referenču, lai apmierinātu visas jūsu vajadzības. Neatkarīgi no tā, vai jums ir nepieciešamas pastiprinātās ziemas, vasaras vai visu sezonu riepas, jūs varat izdarīt izvēli mūsu katalogā. Mēs piedāvājam bezmaksas piegādi, iegādājoties divas vienādas riepas.

Ja vēlaties, varat arī izmantot montāžas pakalpojumus kādā no mūsu partneru servisiem. Mēs aptveram visu valsts teritoriju.

LiveChat
Whatsapp Messenger