Meklēšana pēc automobiļa

Vairs nekādu skrāpējumu: riepas ar diska aizsardzības atloku

Vai esat aizdomājušies, ko apzīmē saīsinājumi MFS, FR, FSL vai RPB uz riepu sānu malām?

Tie norāda, vai riepai ir diska aizsardzības atloks. Aizsardzības atloks ļauj izvairīties no trotuāra apmaļu un akmeņu radītiem bojājumiem.

Aplūkojiet un salīdziniet divus zemāk redzamos attēlus:


Nav nepieciešams atrast 7 atšķirības, lai pamanītu, ka disks attēlā pa kreisi ir pilnīgi neaizsargāts pret triecieniem un akmeņiem. Tikmēr disku attēlā pa labi no triecieniem pasargā attālināts diska aizsardzības atloks. Šajā gadījumā lielāko triecienu uztver nevis disks, bet gan riepa.

Vai riepas ar diska aizsardzības atloku ir plaši izplatītas?

Nē, lielākā daļa standarta riepu nav aprīkotas ar šādu tehnoloģiju. Tas skaidrojams ar to, ka standarta riepas bieži tiek montētas uz tērauda diskiem, kuriem tiek pievienotas dekoratīvās uzlikas, lai uzlabotu automobiļa izskatu. Ja riepai ir disku aizsardzības atloks, tas ierobežo dekoratīvo uzliku izvēli, jo tiek izslēgtas vairākas fiksācijas iespējas.

Turklāt disku atloki (ar izliekumu vai bez tā) garantē vien ierobežotu aizsardzību pret skrāpējumiem un viegliem triecieniem.


Vai esat dzirdējuši par "Rimblades" uzlikām?

Pastāv arī citi disku aizsardzības varianti, piemēram, "Rimblades" uzlikas, kas tiek piestiprinātas riepai ar stipras līmes palīdzību. Aizsardzības efektivitāte ir mazāka nekā ar diska aizsardzības atloku vai izliekumu, taču šo uzliku pēc trieciena iespējams nomainīt. "Rimblades" uzlikas pieejamas dažādās krāsās un var uzlabot disku izskatu.


LiveChat
Messenger